RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Suplement diety. GIS ostrzega – nie należy spożywać żadnej partii produktu

Nie należy go spożywać (fot. PAP/L.Szymański, zdjęcie ilustracyjne)
Nie należy go spożywać (fot. PAP/L.Szymański, zdjęcie ilustracyjne)

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenia przed spożywaniem suplementu diety dla mężczyzn „Total men”. W tabletkach potwierdzono obecność syldenafilu. Nie należy spożywać żadnej partii tego produktu.

Popularna kaszka dla dzieci wycofana ze sprzedaży. GIS ostrzega

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w komunikacie o wycofaniu z obrotu partii popularnej kaszki dla dzieci. Powodem jest wykrycie składnika...

zobacz więcej

GIS poinformował, że syldenafil to substancja, która nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.

Chodzi o suplement diety „Total Men” 5 tabletek wyprodukowany dla Gertix International, England, Nimrod Ave 110, Stafford ST16 3WU z datą minimalnej trwałości do marca 2022.

GIS wskazał w komunikacie, że władze Wielkiej Brytanii poinformowały, że firma Gertix International nie jest zarejestrowana przez MHRA (Medicines and Healthcare Regulatory Authority – Urząd Regulacji Leków i Opieki Zdrowotnej), a podany na opakowaniu produktu adres nie istnieje.

Państwowa Inspekcja Sanitarna, jak podaje GIS, prowadzi działania w celu identyfikacji wszystkich podmiotów wprowadzających do obrotu kwestionowany produkt i wycofania go ze sprzedaży.

„W związku z powyższym zachodzi podejrzenie, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i jest niezgodny z wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa żywności” – czytamy. Dlatego też produkt może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów nie należy spożywać żadnej jego partii.

źródło:
Zobacz więcej