RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hołownia pochwalił się, ile dostał pieniędzy. „To dużo i bardzo się cieszę”

Ile dostał Hołownia? (fot. Artur Widak/NurPhoto/Getty Images)

Przez rok na swoją działalność publiczną zebrałem około 10 mln zł – poinformował lider Polska 2050 Szymon Hołownia. – To jest dużo pieniędzy i bardzo się cieszę, że Polacy tak ofiarnie dorzucają się do nadziei, którą próbujemy pokazać – dodał.

Hołownia uczy Martę Lempart pisać słowo „ku***o”

Duże zamieszanie w sieci wywołało ujawnienie screenów wiadomości, których autorką miała być Marta Lempart. Sytuację skomentował Szymon Hołownia,...

zobacz więcej

Hołownia był pytany w Radiu Plus o pieniądze, które zebrał na działalność publiczną i czy chodzi w sumie o 10 mln zł, w tym 7,5 mln zł wydanych w ubiegłym roku na kampanię wyborczą.

Nie mamy żadnych innych kwot po drodze, bo wszystko robimy przy użyciu tych narzędzi, które mamy do dyspozycji. A więc, kiedy był komitet wyborczy, to musiał precyzyjnie i jasno pokazać rozliczenie każdej złotówki, każdego wpływu i wypływu. I w tej chwili pokazujemy, jaki jest wynik zbiórki – poinformował.

– To nie jest zbiórka publiczna w rozumieniu prawa, ale zbiórka obywatelska na funkcjonowanie ruchu, którą prowadzimy przez Fundację Polska Od Nowa. Więc w sumie pewnie daje to około 10 mln zł, tylko że w dwóch różnych trybach, bo tam była kampania wyborcza, tutaj jej nie ma – wyjaśniał Hołownia.

Polityk przyznał, że to jest „dużo pieniędzy”.

Bardzo się cieszę, że Polacy tak ofiarnie dorzucają się do tej nadziei, którą my próbujemy pokazać, i też wierzą, że bycie opozycją to nie jest ciepła, państwowa posada – mówił.

Polityk podkreślił, że krytykowanie rządu jest walką, na którą „potrzeba naprawdę konkretnych środków”.

źródło:
Zobacz więcej