RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rodzice zgotowali Viktorowi piekło. Horror trwał tygodnie, noworodek nie żyje

Rodzicom grozi dożywocie (fot. arch.PAP/L.Szymański)

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko małżeństwu oskarżonemu o brutalne zamordowanie kilkutygodniowego syna. Rodzice zgotowali dziecku horror. Grozi im dożywocie.

Mord 19-latka w lesie pod Włocławkiem. Rekonstrukcja zdarzeń

Kilka dni temu w lesie koło Marianek odnaleziono zwłoki 19-letniego Jakuba M. Mężczyzna wykrwawił się po tym, jak jego znajomy przeciął mu nożem...

zobacz więcej

Akt oskarżenia ws. zbrodni w Rudzie Śląskiej przeciwko Mariuszowi i Aleksandrze Sz. skierowany został do Sądu Okręgowego w Gliwicach 4 stycznia. Małżonkowie maltretowali dziecko i doprowadzili do jego śmierci. Viktor miał zaledwie kilka tygodni.

Viktor Sz. urodził się 18 czerwca 2020 roku, pięć dni później został wypisany ze szpitala i przywieziony do domu w Rudzie Śląskiej. „Od początku pobytu noworodka w domu, oskarżony Mariusz Sz. znęcał się nad nim. Gdy dziecko płakało, oskarżony krzyczał głośno do niego oraz szarpał za ręce i nogi. Mariusz Sz. wielokrotnie rzucał synem z wysokości do łóżeczka i na łóżko, mocno ściskał jego klatkę piersiową, gwałtownie nim potrząsał, z dużą siłą przyciskał nóżki noworodka do klatki piersiowej” – informuje gliwicka prokuratura.

Śledczy poinformowali też o biernej postawie matki dziecka. „Aleksandra Sz. pomimo ciążących na niej obowiązków rodzicielskich, nie podejmowała żadnych działań zmierzających do uchronienia syna przed agresywnym zachowaniem swojego męża” – przekazano.

Kobieta widziała, jakie obrażenia ma jej dziecko, mimo to nie wzywała pomocy. Kilka tygodni później – 22 lipca – Mariusz Sz. zabił dziecko. Tego dnia matka wyszła z domu, dziecko było pod wyłączną opieką ojca.

Mord po weselu w Markach. Świadkowa zabiła, nowożeńcy zatrzymani – „umyli ciało denata”

Na jaw wyszły drastyczne szczegóły mordu w podwarszawskich Markach. Okazuje się, że do zbrodni doszło po weselnych poprawinach. Ofiara to świadek...

zobacz więcej

Zabójstwo


„W tym czasie, oskarżony używając twardego, płaskiego narzędzia, zadał Victorowi Sz. z dużą siłą uraz w okolice szczytu głowy, czym spowodował u dziecka rozległy i ciężki uraz czaszkowo-mózgowy. Gdy Aleksandra Sz. uzyskała informację, że syn nie oddycha, wezwała pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętych działań ratowniczych, dziecko zmarło w szpitalu” – informują śledczy.

Mariusz Sz. został oskarżony o dokonanie zabójstwa noworodka i znęcanie się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Aleksandra Sz. została oskarżona o udzielenie mężowi pomocy w zabójstwie dziecka „poprzez pozostawienie całkowicie bezbronnego noworodka pod jego wyłączną opieką.

Zarzut oskarżonej obejmuje również pomocnictwo do znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad Victorem Sz. poprzez brak przeciwdziałania brutalnemu zachowaniu Mariusza S. wobec noworodka” – wskazano.

Za popełnienie zbrodni zarzucanej Mariuszowi Sz. i Aleksandrze Sz. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej