RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niemiecki minister zdrowia: Restrykcje jeszcze przez dwa, trzy miesiące

Ograniczenia kontaktów w Niemczech będą konieczne jeszcze długo (fot. PAP/EPA/H.JEON)
Ograniczenia kontaktów w Niemczech będą konieczne jeszcze długo (fot. PAP/EPA/H.JEON)

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn zapowiedział, że obostrzenia związane z pandemią COVID-19 nie zostaną całkowicie zniesione w lutym, zaś ograniczenia kontaktów będą konieczne w tym kraju przez kolejne dwa, trzy miesiące.

„Otwieramy się”. Niemieccy przedsiębiorcy chcą rozszerzyć akcję łamania lockdownu

„Otwieramy się – koniec z lockdownem” („Wir machen auf – Kein Lockdown mehr”) – to akcja protestacyjna prywatnych niemieckich przedsiębiorców,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jens Spahn w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk Spahn stwierdził, że Niemcy muszą zrobić wszystko co możliwe, by ograniczyć rozprzestrzenianie się nowych szczepów koronawirusa i dlatego utrzymanie części restrykcji będzie niezbędne. Polityk CDU wezwał pracodawców, by umożliwili pracownikom pracę z domu.

W środę berliński Instytut im. Roberta Kocha poinformował o wykryciu 19 600 przypadków COVID-19 w ciągu ostatniej doby i śmierci 1060 osób zakażonych koronawirusem. Liczba infekcji jest o prawie 7 tys. większa niż dzień wcześniej. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 5230 osób.

Według stanu na wtorek, pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało 688 782 mieszkańców Niemiec, co stanowi 0,8 proc. ludności kraju.

Zobacz też: Twardy lockdown w Niemczech do końca stycznia.


źródło:

Zobacz więcej