RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fogiel: Rząd w pierwszej kolejności zajmuje się pandemią

Projekty ustaw wstrzymane, aż zelżeje pandemia (fot. Krystian Maj/KPRM)

Jeżeli pandemia zelżeje, to będą decyzje o procedowaniu projektów ustaw – zapowiedział zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Przypomniał o gotowym już projekcie ustawy o dekoncentracji mediów i wspomniał o kwestiach wymiaru sprawiedliwości, jako jednych „z ważniejszych dla Polaków”.

Kiedy odporność zbiorowa w Polsce? Niedzielski o „realnym scenariuszu”

Do tej pory na ponad 250 tysięcy zaszczepionych osób odnotowano 37 niepożądanych odczynów poszczepiennych, w tym jeden ciężki – przekazał na...

zobacz więcej

Fogiel pytany w Polskim Radiu, „czy przewidywany jest ciąg dalszy dekoncentracji czy repolonizacji mediów”, przypomniał wypowiedzi szefa resortu kultury Piotra Glińskiego. Wicepremier „wielokrotnie mówił”, że projekt ustawy w tej sprawie jest „gotowy, jeśli chodzi o kwestie legislacyjne”.

– Projekt jest w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu już dzisiaj. A kiedy i w jakiej ostatecznie formule trafi do Sejmu, to będzie decyzja polityczna partii tworzących Zjednoczoną Prawicę – powiedział polityk PiS.

Jak dodał, w tym momencie „priorytety są nieco inne”. – W pierwszej kolejności zajmujemy się tymi wyzwaniami, które przyniosła pandemia i to zarówno w aspekcie polityki zdrowotnej, zdrowia publicznego, jak i ekonomii i gospodarki – podkreślił Fogiel.

Szczepionka nie zamieni nas w GMO. To fake news

Nie jest prawdą, że przyjęcie szczepionki mRNA przeciwko COVID-19 zamieni nas w GMO, czyli organizmy modyfikowane genetycznie.

zobacz więcej

Po uwadze, że prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział, że jeżeli pandemia zelżeje, to prawdopodobnie na wiosnę, kiedy stanie się ciepło, „ruszymy z ofensywną programową, ruszymy z projektami ustaw”,  Fogiel  został zapytany, jakie to będą projekty ustaw.

Polityk potwierdził, że jeżeli pandemia zelżeje, to będą podejmowane decyzje. – Nie przedstawię teraz konkretnego wykazu projektów, bo tu będzie jeszcze decyzja (podjęta) – zaznaczył.

Zobacz także: Koronawirus. Kiedy wrócimy do normalności? Twórca szczepionki podaje datę 

Dopytywany, czy mogą to być projekty ustaw dotyczących sądów, przyznał, że „kwestie wymiaru sprawiedliwości są również jednymi z ważniejszych dla Polaków i wymagają dalszych prac”. Pytany, czy może ujawnić, co będzie w tych propozycjach, odparł: „Chodzi o to, żeby każdy miał prawo do sprawiedliwego i efektywnie działającego sądu”.

źródło:

Zobacz więcej