RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest apelacja do wyroku ws. znieważenia pomnika Jana Pawła II

Dariusz C. pomalował pomnik Jana Pawła II farbą (fot. tt/Starogard INFO Party)

Prokuratura wniosła apelację od wyroku ws. obrazy uczuć religijnych za znieważenie pomnika Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim. Sprawa dotyczy Dariusza C., który w 2018 r. pomalował pomnik farbą.

Zdewastowano pomnik Jana Pawła II i Ronalda Reagana. Policja szuka sprawców

Nieznani sprawcy pomazali w nocy farbą wspólny pomnik Jana Pawła II i Ronalda Reagana stojący w parku na gdańskim Przymorzu. Gdańska policja ustala...

zobacz więcej

„Nasz Dziennik” podał, że prokuratura rejonowa w  Starogardzie Gdańskim  skierowała apelację od wyroku sądu rejonowego w Starogardzie, który zdecydował o odstąpieniu od wymierzenia kary Dariuszowi C., który był oskarżony o obrazę uczuć religijnych; miał znieważać pomnik Jana Pawła II.

Do wydarzenia doszło pod koniec 2018 r. Dariusz C. pomalował pomnik farbą. W grudniu oskarżony usłyszał wyrok za znieważenia pomnika. Skazano go na trzy miesiące ograniczenia wolności i prace społeczne. Jeśli chodzi o kwestie obrazy uczuć religijnych, sąd odstąpił od wymierzenia kary – wskazuje „ND”.

„Dariusz C. jest osobą dobrze znaną prokuraturze w związku z obrażaniem uczuć religijnych” – informuje prokuratura. Gazeta cytuje wcześniejsze wystąpienie Kacpra Płażyńskiego, pełnomocnika jednego z zawiadamiających o przestępstwie, że „nie był to jednorazowy wybryk” oskarżonego.

źródło:

Zobacz więcej