RAPORT

Wojna na Ukrainie

YouTube zawiesił kanał prezydenta Trumpa

Kolejny gigant blokuje treści prezydenta USA (fot. D.Angerer/Getty Images)
Kolejny gigant blokuje treści prezydenta USA (fot. D.Angerer/Getty Images)

Serwis YouTube poinformował, że zawiesił kanał prezydenta USA Donalda Trumpa na co najmniej siedem dni za podżeganie do przemocy. W tym czasie na koncie prezydenta nie będą mogły pojawiać się nowe treści.

YouTube usunął spektakl o ratowaniu Żydów przez grupę Ładosia. Interweniowało MSZ

Serwis YouTube usunął w środę premierowe nagranie spektaklu „Paszporty życia”, który Fundacja Hatikva przygotowała wspólnie z młodzieżą jednego z...

zobacz więcej

„Po dokonaniu przeglądu i w świetle obaw o potencjalną przemoc, usunęliśmy nowe treści opublikowane na kanale Donalda J. Trumpa za złamanie naszego regulaminu. Kanał ma na koncie pierwsze uchybienie i tymczasowo nie będzie mógł publikować nowych treści przez minimum 7 dni” – ogłosili administratorzy portalu na Twitterze.

Władze YouTube dodały, że w związku z obawami o podżeganie do przemocy bezterminowo wyłączone zostały komentarze pod filmami Trumpa, podobnie jak w przypadku innych kanałów.

Decyzja władz serwisu to konsekwencja ogłoszonej 7 stycznia polityki zawieszania wszystkich kanałów, które zamieszczają treści podważające wynik wyborów. Nie jest jasne, co zawierał usunięty film Trumpa.

Należący do Google YouTube jest kolejnym z serwisów społecznościowych, który zawiesił konto amerykańskiego prezydenta w następstwie szturmu jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia. Zginęło wówczas pięć osób. Wcześniej zrobiły to m.in. Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat i Twitch.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej