RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zwłoki 13-latki w strumyku. Wiadomo już, jak umarła

Ciało znaleziono 6 km od domu dziecka (fot. arch.PAP/J.Kaczmarczyk)
Ciało znaleziono 6 km od domu dziecka (fot. arch.PAP/J.Kaczmarczyk)

Odbyła się sekcja zwłok 13-letniej dziewczynki, której ciało odnaleziono w strumyku w miejscowości Kurzętnik. Nastolatka uciekła z domu dziecka w Pacółtowie. Prokuratura informuje, jak zmarła.

Skrępował ciało matki, potem wrzucił w kompostownik. Nowe informacje

Bielawa na Dolnym Śląsku. Kilka dni temu Łukasz B. zabił matkę własnymi rękoma poprzez uduszenie. Później związał jej ciało i wrzucił do...

zobacz więcej

Prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim (Warmińsko-mazurskie) wszczęła w poniedziałek postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 13-latki. W ramach tego postępowania badany jest wątek dotyczący tego, w jaki sposób wychowanka domu dziecka opuściła placówkę i czy w związku z tym mogło dojść do nieprawidłowości ze strony personelu.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski poinformował, że w poniedziałek odbyła się sekcja zwłok nastolatki, podczas której nie znaleziono na jej ciele obrażeń, jakie mogłyby zadać osoby trzecie, a które mogłyby skutkować zgonem. Wykluczono też utonięcie jako przyczynę śmierci dziewczynki.

Zmarła z wychłodzenia


Ze wstępnej opinii biegłego wynika, że w tej chwili najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu – wyjaśnił prokurator. Dodał, że pobrano biologiczny materiał do zbadania na zawartość alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych.

Ciało 13-latki znaleziono w piątek w Kurzętniku. Dzień wcześniej dziewczynka uciekła z domu dziecka w Pacółtowie. Na ciało nastolatki natknął się w piątek rano przypadkowy przechodzień. Ciało 13-latki było w strumyku. W pobliżu jest pustostan, w którym spotykała się okoliczna młodzież.

13-latka była podopieczną domu dziecka w Pacółtowie, oddalonym od Kurzętnika o ok. 6 km. Dziewczynka była widziana w placówce w czwartek między godz. 15 a 16. Gdy w domu dziecka zorientowano się, że nastolatka zniknęła, rozpoczęto jej poszukiwania.

źródło:
Zobacz więcej