SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Fake news wp.pl o szczepieniach w CBA i ABW. Szef KPRM dementuje

Taką wiadomość podał portal wp.pl (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Taką wiadomość podał portal wp.pl (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zdementował doniesienia o rozpoczęciu 25 stycznia szczepień w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Szef KPRM przypomniał, że począwszy od tego dnia szczepieni będą seniorzy powyżej 70. roku życia.

Według „ nieoficjalnych informacji” portalu wp.pl w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego trwają przygotowania do akcji szczepień przeciw COVID-19. Według portalu szczepienia tych służb miałyby zacząć się 25 stycznia.

W Polsce szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia.

Pierwsza osoba zaszczepiona w Polsce nie umarła. „Nie zakłuto jej na śmierć”

Alicja Jakubowska, pielęgniarka, która jako pierwsza w Polsce została zaszczepiona na COVID-19, żyje. Jest w dobrej kondycji i chodzi do pracy....

zobacz więcej

W grupie zero w tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

25 stycznia mają ruszyć szczepienia osób z grupy I. W pierwszej kolejności mają być szczepieni seniorzy: od 15 stycznia będzie możliwość umawiania na szczepienia seniorów powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia seniorów powyżej 70. roku życia. 25 stycznia mają rozpocząć się szczepienia dla wszystkich powyżej 70. roku życia.

W grupie I są też pensjonariusze domów pomocy społecznej (mają być szczepieni od 18 do 22 stycznia przez zespoły wyjazdowe), pensjonariusze zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu oraz służby mundurowe i nauczyciele.


Fałszywe informacje, nie tylko dotyczące koronawirusa, pojawiają się każdego dnia. Sprawdź raport portalu tvp.info o fake newsach.

źródło:

Zobacz więcej