RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podcinali przydrożne drzewa. Za wskazanie sprawców wysoka nagroda

Jest wniosek o wszczęcie śledztwa ws. sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu(fot. Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach)

Policja szuka świadków, którzy widzieli osobę, bądź osoby podcinające przydrożne drzewa w okolicach Sierakowic na Kaszubach. Jedno z nich zawaliło się na trasę. Za wskazanie sprawców lokalne władze wyznaczyły 15 tys. zł nagrody.

Opolskie: Nieznany sprawca podciął drzewa wzdłuż drogi

Nieznany sprawca podciął drzewa rosnące wzdłuż drogi z Polskiej Cerekwi do Dzielawy. Jak poinformował oficer dyżurny KW PSP w Opolu, ze względów...

zobacz więcej

Jedno przewrócone drzewo policjanci znaleźli pod koniec ubiegłego tygodnia. – Na trasie Kawle – Dolina Jadwigi policjanci zauważyli leżące na drodze drzewo. Na miejsce wezwali strażaków, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu usunęli przeszkodę. Podczas czynności funkcjonariusze stwierdzili, że przewrócone drzewo było wcześniej podcięte – informuje Aleksandra Drewa z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Dodatkowo przy drodze stały kolejne drzewa, których pnie również miały ślady nacięcia.

Dzień później dyżurny z kartuskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kolejnych przydrożnych drzewach, które miały podcięte pnie. Te drzewa z kolei były przy trasie Puzdrowo – Tuchlino.

Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie sprawdzające pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kartuzach. Funkcjonariusze złożyli też wniosek do prokuratora o wszczęcie śledztwa ws. sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu.

Apel do świadków i kierowców z kamerkami


– Na razie nikogo nie zatrzymaliśmy w tej sprawie – dodała kartuska policjantka. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach proszą o pomoc osoby, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni jechały wymienionymi odcinkami dróg i mogły być świadkami podcinania przydrożnych drzew.

Dodatkowo o pilny kontakt proszeni są kierowcy, którzy jechali wskazanymi trasami samochodami wyposażonymi w kamery.

Władze gminy Sierakowice wyznaczyły 15 tys. zł nagrody dla osoby, która przyczyni się do zatrzymania sprawców podcięcia drzew. Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców uszkodzenia drzew można przekazywać do Komisariatu Policji w Sierakowicach tel. 47 742 21 70 lub Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach tel. 47 742 22 22.

źródło:
Zobacz więcej