RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rusza system e-rejestracja dla szczepień przeciw COVID-19. Sprawdź kiedy

W pierwszej kolejności szczepieni są medycy (fot. PAP/J.Kaczmarczyk)
W pierwszej kolejności szczepieni są medycy (fot. PAP/J.Kaczmarczyk)

Od piątku rusza system e-rejestracja, umożliwiający zapisywanie się na konkretne terminy szczepień przeciw COVID-19; zachęcam, by to kanał internetowy był podstawowym sposobem rejestracji – powiedział sekretarz stanu w KPRM Marek Zagórski.

Koronawirus. Coraz więcej Polaków chce się szczepić

Chcielibyśmy podziękować za poważny wzrost zainteresowania szczepieniami – w listopadzie jedynie 43 proc. Polaków deklarowało zamiar zaszczepienia...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Trzy sposoby rejestracji


Od 15 stycznia, czyli od piątku, będzie funkcjonował system e-rejestracja. Umożliwi on zapisywanie się na konkretne terminy szczepienia. Będzie to możliwe do zrealizowania trzema kanałami – powiedział w Radiowej Jedynce Zagórski.

Jak mówił, pierwszy sposób rejestracji to przez internetowe konto pacjenta, drugi to infolinia 989, a ostatni sposób to zapisywanie się bezpośrednio w punktach szczepień .

– W większości to nasze przychodnie POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej). I tam też będą się odbywały te zapisy. One będą polegały na wpisywaniu osób, które są uprawnione do tego, żeby w danym momencie zapisywali się na szczepienia do tego systemu informatycznego – tłumaczył Marek Zagórski.

Szczepienia przeciw COVID-19. Jest terminarz zapisów dla kolejnych grup

Do Polski trafiło 1 051 830 dawek szczepionki, a do końca tego tygodnia zostanie zaszczepionych 450 tys. osób – poinformował na konferencji...

zobacz więcej

Najpierw seniorzy


Przypomniał, że w pierwszej kolejności rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 będzie udostępniona dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.

– Od piątku, osoby w wieku 80. plus będą mogły rozpocząć proces rejestracji tymi trzema kanałami. Zachęcamy do tego, by kanał internetowy był kanałem podstawowym – powiedział sekretarz stanu.

Zachęcał także do założenia internetowego konta pacjenta. Jak mówił, w tym celu należy wejść na pacjent.gov.pl i następnie zarejestrować się i założyć konto. Warunkiem jest posiadanie Profilu Zaufanego.

źródło:

Zobacz więcej