RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lider Góralskiego Veta: Nie ma pandemii. Koronawirus to przyjemna choroba

Pitoń uważa, że pandemii koronawirusa nie ma (fot. FB/ Sebastian Pitoń)

Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba – powiedział w Radiu ZET inicjator akcji Góralskie Veto Sebastian Pitoń. Mężczyzna mówił też, że „pandemii nie ma” a ludzie umierali ze względu na „restrykcje rządu”.

Wsparcie dla gmin górskich. Szczegóły nowej tarczy finansowej [WIDEO]

Rząd ogłosił plan wsparcia dla gmin górskich, które finansowo straciły na obostrzeniach wywołanych epidemią koronawirusa. – Rząd podjął bardzo...

zobacz więcej

Od kilku dni aktywiści z Góralskiego Veta protestują przeciw obostrzeniom spowodowanym pandemią. Część z nich zapowiada uruchomienie biznesów od 18 stycznia, bez względu na ewentualne dalsze obostrzenia.

Lider aktywistów był gościem Radia ZET. Sebastian Pitoń mówił, że „jest człowiekiem racjonalnym”. – Nie mogę przyjąć narracji o pandemii. Fakty jej nie wytrzymują – powiedział.

W ocenie mężczyzny „żadnej pandemii nie ma”. – Twierdzę na podstawię danych GUS o ilości zgonów i danych Min. Cyfryzacji – powiedział.

– W górce śmierci, która miała miejsce w listopadzie, ponad tysiąc osób w Polsce umierało ze względu na restrykcje rządu. Tylko ok. 3 proc. umierało ze zdiagnozowanym covidem. Z czego przypuszczam, że znaczna część to były diagnozy lipne – ocenił.

– Gdyby przyjrzeć się suchym liczbom, to okaże się, że narracja o pandemii jest socjotechniczną operacją, która ma na celu zmydlenie nam oczu i przejście do kolejnej fazy, która zakończy się zmianami własnościowymi – dodał.

Pitoń pytany o rządową pomoc dla gmin górskich mówił, że „rząd chce nas przekupywać naszymi własnymi pieniędzmi, bo to my będziemy musieli oddać te pieniądze, my poniesiemy koszty inflacji”.

Pytany, jak rządzący mogliby zrekompensować przedsiębiorcom straty, mówił że „gwałtownie obniżyć podatki oraz pewne trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej”. – Gdyby zlikwidować podatek dochodowy, zmniejszyć VAT do 15 proc., to byłoby to dobre działanie – ocenia inicjator Góralskiego Veta.

źródło:
Zobacz więcej