RAPORT

Pogarda

Tomczyk marzy o powrocie Tuska: „Jego rola może być ogromna”

Cezary Tomczyk widziałby Donalda Tuska w polskiej polityce (fot. M.Slodkowski/SOPA/LightRocket/Getty Images)
Cezary Tomczyk widziałby Donalda Tuska w polskiej polityce (fot. M.Slodkowski/SOPA/LightRocket/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Chciałbym, żeby Koalicja Obywatelska dążyła do ogólnopolskiego porozumienia, w którym wszystkie partie opozycyjne – poza Konfederacją – mogłyby zjednoczyć swoje siły – powiedział szef klubu KO Cezary Tomczyk. Dodał, że potrzebne jest zaangażowanie Donalda Tuska w polską politykę.

Po spotkaniu Tusk-Lempart. „Powinna zastąpić Budkę jako liderka PO” [WIDEO]

Nie cichną komentarze po spotkaniu szefa Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska z liderką Strajku Kobiet Martą Lempart. Nie brakuje głosów, że...

zobacz więcej

Cezary Tomczyk wyjaśnił, że „zjednoczenie opozycji nie oznacza łączenia się w ramach jednej partii, ponieważ jesteśmy różni, mamy różne poglądy i trzeba to szanować”.

Jak przypomniał, z „taką jednością mieliśmy do czynienia tylko raz – w wyborach parlamentarnych. Jest to sprawdzian, który zdaliśmy bezbłędnie”. Pytany, czy widzi Donalda Tuska na czele bloku opozycji, odpowiedział, że „jego rola może być ogromna”.

– Donald Tusk jest dziś zaangażowany w projekt europejski, jego kadencja dopiero się rozpoczęła i nie sądzę, żeby miało się do zmienić. Natomiast jego zaangażowanie jest potrzebne, ponieważ jest osobą, wokół której polska polityka się kumuluje – dodał.

Jego zdaniem rolę lidera mógłby odegrać również „Rafał Trzaskowski czy ludzie, którzy nie są bezpośrednimi liderami w swoich partiach, ale w rozumieniu społecznym.”

– Rafał Trzaskowski, który jeszcze niedawno dostał 10 mln głosów. Donald Tusk, który dwukrotnie był premierem i wielokrotnie zwyciężał w Jarosławem Kaczyńskim plus liderzy – Borys Budka, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia. Dziś musimy szukać rozwiązań, które będą łączyć – podsumował Tomczyk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej