RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Czarny Młyn” zostanie pokazany na festiwalu filmowym w Kanadzie

Premiera filmu w Polsce planowana jest na kwiecień 2021 roku (fot. Shutterstock/Valeriy1stok)
Premiera filmu w Polsce planowana jest na kwiecień 2021 roku (fot. Shutterstock/Valeriy1stok)

„Czarny Młyn” w reż. Mariusza Paleja zostanie pokazany na Montreal International Children's Film Festival. Premiera filmu w Polsce planowana jest na kwiecień 2021 r.  – poinformował w poniedziałek na Twitterze Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

Twórca „Wikingów” wyjaśnił, dlaczego zakończył serial

Ostatnia część szóstego sezonu „Wikingów”, czyli 10-odcinkowy sezon 6B jest już dostępny na platformie Amazon Prime Video. To finał serialu....

zobacz więcej

Jak wyjaśniono na stronie PISF-u, „to skierowany do widza familijnego obraz przygodowy z elementami science fiction”. Wspomniano, że „Czarny Młyn” wyróżniono już Nagrodą Jury Młodzieżowego 25. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży – Schlingel w Niemczech, gdzie miał swoją światową premierą.

Film łączy wiele gatunków


Głównym bohaterem obrazu jest dwunastoletni Iwo, który mieszka w małej post PGR-owskiej wsi. Symbolicznym punktem w tym opustoszałym miejscu jest zniszczony Czarny Młyn – niegdyś miejsce pracy wielu rodziców. Łamiąc zakaz zbliżania się do niego, dzieci przypadkowo uruchamiają jego złą energię. Od tej pory rusza spirala dziwnych zdarzeń, a młodzi bohaterowie muszą się przeciwstawić złej mocy. 

Zobacz także: „Pampalini łowca zwierząt” powróci na ekrany

Film Mariusza Paleja dostał też nagrodę MARCINEK dla filmu pełnometrażowego na 38. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!" - czytamy w informacji.

Cezary Pazura zachęca do szczepień. „To nie tylko twoja sprawa” [WIDEO]

„Co ja tutaj robię? Mówię, że szczepienie to nie tylko twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych. Dla siebie, dla nich” — mówi aktor Cezary...

zobacz więcej

Film został zrealizowany na motywach bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule. Reżyserem jest Mariusz Palej, autorkami scenariusza Magdalena Nieć i Katarzyna Stachowicz-Gacek. Zdjęcia zrealizował Wojciech Węgrzyn.

Gwiazdy i młodzi aktorzy 


W obsadzie znaleźli się, m.in.: Marcin Dorociński, Magdalena Nieć, Krzysztof Kiersznowski, Janusz Chabior, Maria Ciunelis, Magdalena Różańska, Robert Talarczyk i Grażyna Bułka. W role młodych bohaterów wcielają się: Iwo Wiciński, Pola Galica-Galoch, Oliwia Ogorzelska, Borys Wiciński i Mateusz Winek.

Producentem filmu jest firma TFP, a do koproducenckiej współpracy zaproszono: Heliograf, RioDePost, Studio produkcyjne Orka, Cafe Ole oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy.

Realizacja filmu była współfinansowana przez PISF.

źródło:

Zobacz więcej