RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Popularna kaszka dla dzieci wycofana ze sprzedaży. GIS ostrzega

Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje proces wycofania produktu (fot. Shutterstock/Africa Studio)
Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje proces wycofania produktu (fot. Shutterstock/Africa Studio)

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w komunikacie o wycofaniu z obrotu partii popularnej kaszki dla dzieci. Powodem jest wykrycie składnika alergennego, który nie został podany na etykiecie produktu.

Bakterie w serze góralskim. GIS ostrzega

Główny Inspektorat Sanitarny, w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, poinformował w poniedziałek o wykryciu bakterii Listeria...

zobacz więcej

Jak przekazano w komunikacie, GIS został poinformowany poprzez system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (RASFF), że firma Eko-Wital Sp. z o.o. zakupiła od dostawcy z Austrii produkt „Mniam Kaszka kukurydziano-ryżowa z tapioką”, w którym wykryto obecność soi. Co więcej informacja o obecności tego alergenu nie znalazła się na etykiecie produktu.

W związku z tym podjęto decyzję o wycofaniu ze sprzedaży „Mniam Kaszka kukurydziano-ryżowa z tapioką 250 g” o numerze partii: 03.10.2021 CG. Dystrybutorem jest Eko-Wital Sp. z o.o., ul. Staniewicka 5, 03-310 Warszawa.

Podjęte działania


Firma Eko-Wital Sp. z o.o. poinformowała wszystkich klientów o stwierdzonej niezgodności oraz konieczności zwrotu produktu.

Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje proces wycofania produktu.

Osoby, które uczulone są na soję nie powinny spożywać produktu z partii objętej komunikatem. Spożycie wskazanej partii przez osoby uczulone może wywołać reakcję alergiczną.

źródło:
Zobacz więcej