RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiadomo, jaki będzie zysk NBP za rok 2020

W ubiegłym roku wpłata z zysku NBP do budżetu państwa stanowiło 95 proc. wypracowanego przez bank zysku  (fot. Shutterstock/kolbet)
W ubiegłym roku wpłata z zysku NBP do budżetu państwa stanowiło 95 proc. wypracowanego przez bank zysku (fot. Shutterstock/kolbet)

Zysk Narodowego Banku Polskiego w roku 2020 nie powinien być mniejszy niż 5 mld zł – powiedział w Senacie sprawozdawca senackiej komisji budżetu i finansów publicznych Kazimierz Kleina (KO).

Parlament Europejski głosował w sprawie budżetu Unii na przyszły rok

Parlament Europejski w piątek przyjął budżet UE na 2021 rok. W przyszłym roku będzie on wynosił 164,3 mld euro w zobowiązaniach oraz 166,1 mld euro...

zobacz więcej

– Według szacunków, które przeprowadziliśmy, wydaje się, że zysk za ubiegły rok wpłacony do budżetu tego roku nie powinien być mniejszy jak 5 mld zł – powiedział Kleina

W przyjętym przez Sejm budżecie państwa na rok 2021 założono, że wpłata z zysku NBP w tym roku do budżetu wyniesie 1,3 mld zł.

Senator przypomniał, że w ubiegłym roku wpłata z zysku NBP do budżetu państwa wyniosła ponad 7,4 mld zł, co stanowiło 95 proc. zysku wypracowanego przez bank w roku 2019.

Kleina w poniedziałek przedstawiał w Senacie poprawki przyjęte przez komisję budżetu i finansów publicznych do budżetu państwa na rok 2021.

źródło:
Zobacz więcej