RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„SOS – jestem w ciąży”. Rusza projekt wsparcia

Wsparcie jest oferowane także po narodzinach dziecka (fot. Shutterstock/10FACE)
Wsparcie jest oferowane także po narodzinach dziecka (fot. Shutterstock/10FACE)

Przy Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie w archidiecezji gdańskiej ruszył duszpasterski projekt pod nazwą „SOS – jestem w ciąży!”. Adresatem akcji są wszystkie kobiety, u których zajście w ciążę wywołało lęk, strach, niechęć do dziecka, a nawet myśl o jego zabiciu.

Aborcyjny fake news. O. Salij o „cytacie” ze św. Augustyna

Wśród zwolenników aborcji spotkać można pogląd, że dawniej Kościół katolicki miał do usuwania ciąży stosunek inny niż dziś. Na podparcie tych tez...

zobacz więcej

Wsparcie jest oferowane w czasie ciąży i po narodzinach dziecka. Grupę wsparcia dla potrzebujących pomocy stanowią specjaliści: lekarz ginekolog, neonatolog, pediatra i psycholodzy.

W ramach projektu działa telefon zaufania, strona internetowa i pokój interwencyjny. 

Osoby zainteresowanie kontaktem mogą pisać na adres sos@sosjestemwciazy.pl lub dzwonić na numer +48 780 117 735.

„Projekt SOS jestem w ciąży powstał w wyniku pragnienia  towarzyszenia kobietom, które z tematem trudnej ciąży zostały same. Nie będziemy Cię do niczego przekonywać. Chcemy stanąć przy Tobie i wesprzeć Cię, a jeżeli potrzebujesz pomocy profesjonalistów – znamy wiele osób, które będą gotowe Ci pomóc. W tym także ginekologów i psychologów” – przekonują inicjatorzy akcji.

Pubblicato da SOS jestem w ciąży su Venerdì 8 gennaio 2021

Akcja jest realizowana wspólnie przez Fundację „Spotkajmy się pod Jerycho”, Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej i wolontariuszy.

Co zrobić z trudną ciążą? Możliwe, że informacja o tym, że nosisz w sobie nowe życie, nie była dla Ciebie prosta. Może...

Pubblicato da SOS jestem w ciąży su Sabato 9 gennaio 2021

źródło:
Zobacz więcej