RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skończył 54 lata i wciąż nie ma dość. Miura przedłużył kontrakt

Dla Kazuyoshiego Miury będzie to 17. sezon w barwach Yokohama FC (fot. Koji Watanabe/Getty Images)
Dla Kazuyoshiego Miury będzie to 17. sezon w barwach Yokohama FC (fot. Koji Watanabe/Getty Images)

W wieku 54 lat Kazuyoshi Miura nadal będzie występował w ekstraklasie Japonii. Piłkarz, który strzelił 55 goli w 89 występach w reprezentacji, przedłużył kontrakt z Yokohama FC – poinformowały miejscowe media, powołując się na klub.

53-latek zagrał w ekstraklasie. W przeszłości strzelił gola Polsce

Kazuyoshi Miura został najstarszym piłkarzem w historii japońskiej ekstraklasy. W wieku 53 lat, 6 miesięcy i 28 dni zagrał w barwach Yokohama FC w...

zobacz więcej

To będzie 17. sezon „Króla Kazu”, jak nazywany jest w ojczyźnie Miura, w zespole z Jokohamy. Dołączył do niego w 2005 r. Ostatnią bramkę w oficjalnym występie zdobył w 2017 r. w drugiej lidze. Miał 50 lat i 14 dni i stał się tym samym najstarszym strzelcem gola w japońskim futbolu profesjonalnym.

Sezon 2021 będzie jego 36. w zawodowej karierze, którą rozpoczął w brazylijskim Santosie w 1986 r. Miura grał na czterech kontynentach; w Europie bronił barw Genoi i Dinama Zagrzeb (wówczas pod nazwą Croatia).

W latach 1990-2000 był reprezentantem Japonii, a w 1993 r. został pierwszym piłkarzem tego kraju, który otrzymał nagrodę azjatyckiej konfederacji dla najlepszego zawodnika kontynentu.

Ćwierć wieku temu Miura zanotował trafienie w towarzyskim meczu z Polską (5:0) w Hongkongu.

źródło:

Zobacz więcej