RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Cezary Pazura zachęca do szczepień. „To nie tylko twoja sprawa” [WIDEO]

Nagranie jest częścią kampanii #SzczepimySię, przygotowanej przez Kancelarię Premiera (fot. yt/KPRM)
Nagranie jest częścią kampanii #SzczepimySię, przygotowanej przez Kancelarię Premiera (fot. yt/KPRM)

„Co ja tutaj robię? Mówię, że szczepienie to nie tylko twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych. Dla siebie, dla nich” — mówi aktor Cezary Pazura w nowym spocie promującym szczepienia przeciwko koronawirusowi. Nagranie jest częścią kampanii #SzczepimySię, przygotowanej przez Kancelarię Premiera.

Raport o epidemii koronawirusa. Nowe zakażenia i ofiary śmiertelne

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4622 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu wynika,...

zobacz więcej

Do tej pory Cezary Pazura jako ambasador kampanii #SzczepimySię wystąpił w krótkich spotach radiowych, w których zachęca Polaków do skorzystania ze   szczepionek przeciw COVID-19. 

Jak mówi aktor, warto zaszczepić się przeciw COVID-19, bo dzięki temu można żyć dłużej i zdrowiej. – Widziałem skutki takiej choroby jak polio, a już jej nie ma. W momencie, kiedy zaszczepi się większość populacji, koronawirus zniknie — stwierdził aktor.

W komunikacie CIR podkreślono, że „szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne”. Zaznaczono, że przeszły rygorystyczne testy i zostały dopuszczone do obrotu przez Europejską Agencję Leków i Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych.

W ramach kampanii informacyjnej #SzczepimySię wystartował także spot radiowy, a od 29 grudnia możemy usłyszeć spoty czytane przez profesjonalnych lektorów, które były inspirowane kampanią telewizyjną z udziałem aktorów. Na ulicach polskich miast zawisły billboardy. Akcja obecna jest również w mediach społecznościowych. Dołączyli do niej polscy sportowcy.

Kancelaria Premiera uruchomiła także stronę internetową, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Uruchomiona została bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw  COVID-19, dostępna pod numerem 989.

źródło:

Zobacz więcej