RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Walka z epidemią koronawirusa. PFN wsparła szereg przedsięwzięć

Jak PFN walczy z pandemią? (fot. PAP/EPA)
Jak PFN walczy z pandemią? (fot. PAP/EPA)

Polska Fundacja Narodowa wsparła do końca 2020 r. kilkadziesiąt przedsięwzięć w walce z koronawirusem – poinformował Temistokles Brodowski, rzecznik Fundacji. Dofinansowanie otrzymały nie tylko szpitale i kombatanci, ale też programy społeczne.

PFN przedstawiła sprawozdanie budżetowe. Ile kosztowały projekty?

Polska Fundacja Narodowa przedstawiła sprawozdanie z działalności za rok 2019. W dokumencie wykazano szereg projektów, których celem była m.in....

zobacz więcej

PFN od pojawienia się COVID-19 w Polsce czynnie włączyła się w walkę z chorobą – podkreślił prezes Fundacji Marcin Zarzecki. – Zarząd uznał za kwestię priorytetową udzielenie wsparcia i pomocy najbardziej potrzebującym, wstrzymując decyzję o rozpoczęciu realizacji niektórych projektów lub ograniczając już realizowane – przypomniał zeszłoroczne decyzje.

Pomoc trafiła do placówek szpitalnych, domów pomocy społecznej, hospicjów i laboratoriów badających COVID-19, by zrealizować naszą najważniejszą misję – pokazywania, że w momentach wymagających integracji i współpracy jesteśmy solidarni – zaznaczył.

Pieniądze przekazywane w zeszłym roku przez Polską Fundację Narodową były przeznaczane m.in. na zakup materiałów ochronnych i sprzętów bezdotykowych, aby ograniczyć transmisję wirusa i zapewnić pacjentom sprzęty przeznaczone wyłącznie dla nich, gdy doszło do zakażenia. Wsparcie ze środków PFN otrzymali też kombatanci i Polacy mieszkających poza granicami – powiedział wiceprezes PFN Michał Góras.

Co sfinansowała PFN?


PFN m.in. sfinansowała zakup materiałów i sprzętu dla blisko 20 szpitali i DPS, wsparła prace polskich inżynierów nad projektem polskiego respiratora, łatwego do wydrukowania na drukarkach 3D, „VENTILAID”, kupiła przyłbice wysyłane w konwojach MSZ z antyseptykami i pakietami ochronnymi do Gruzji, na Ukrainę, Białoruś i Litwę.

#ObiadyDlaBohaterów. Wolontariusze dostarczą ciepłe posiłki kombatantom

Polska Fundacja Narodowa wspiera akcję #ObiadyDlaBohaterów. Wolontariusze dostarczą ciepłe posiłki kombatantom. Wszystko po to, by osoby starsze i...

zobacz więcej

Pieniądze Fundacji przeznaczono też na działania kulturalne – „np. testy dla uczestników koncertu »Jednego Serca, Jednego Ducha« w Rzeszowie czy produkcję edukacyjnych programów radiowych dla młodzieży w ramach kampanii »Zostań w domu«”.

Podczas pandemii PFN w porozumieniu z Ministerstwem Sportu wsparła dodatkowo polskich sportowców przygotowujących się do olimpiady i korzystających z programu Team100. Przeznaczyła też pieniądze na pomoc powstańcom warszawskim, żołnierzom AK i kombatantom.

Akcje wizerunkowe


Wizerunkowe akcje o tym, jak polska gospodarka radzi sobie podczas pandemii, umieszczono ze wsparciem PFN m.in. w najbardziej opiniotwórczych dla gospodarki i biznesu periodykach świata, jak „Washington Post”, „Financial Times” czy „Wall Street Journal”. W globalnej kampanii PFN upowszechniała wizerunek Polski jako kraju przyciągającego uwagę inwestorów, przedsiębiorców oraz operatorów turystycznych, którzy w kryzysie usilnie poszukują bezpiecznych rynków i wiarygodnych kontrahentów.

PFN wspierała też nagrody w projektach konkursów m.in. dotyczących dokumentowania czasów pandemii.

źródło:
Zobacz więcej