RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Polityk Lewicy o Leszku Millerze: Chciałbym, żeby poniósł konsekwencje

– To nie jest człowiek z mojej bajki zupełnie, więc chciałbym, żeby poniósł konsekwencje – stwierdził w programie „Strefa starcia” poseł Lewicy Maciej Konieczny (Razem). Konieczny został spytany przez działacza Forum Młodych PiS o to, dlaczego eurodeputowany KO, były premier Leszek Miller (SLD), zaszczepiony poza kolejnością na WUM, nie poniósł żadnych konsekwencji.

Jachowicz: Puzzle WUM mapą wpływowych środowisk i ośrodków

Szok. Niedowierzanie. Wielu, do których ta informacja dotrze, w pierwszej chwili odruchowo zareaguje powiedzeniem: – To niemożliwe! To woła o...

zobacz więcej

– Jeżeli taka sytuacja przydarzyłaby się w partii Razem, jeżeli jakikolwiek członek partii Razem – prominentny czy nie – wykorzystał swój przywilej, żeby zaszczepić się poza kolejnością, to my dopilnujemy, żeby wyleciał na zbity pysk – podkreślił Konieczny, komentując aferę ze szczepieniami dla celebrytów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Były premier był jedną z pierwszych osób, które przyznały się do wepchnięcia w kolejkę szczepień. Zaszczepiła się również żona polityka SLD.

– Jeżeli chodzi o moją ocenę tego, co zrobił Leszek Miller, czy samej postaci Leszka Millera, to ona jest znana i niezwykle krytyczna – podkreślił polityk Lewicy. – Do tego dochodzi nie tylko to, co zrobił teraz, ale co robił jako neoliberalny premier , jako człowiek, który postawił w Polsce nielegalne więzienia CIA i parę jeszcze innych rzeczy, które miałbym mu do zarzucenia – stwierdził Konieczny.

– To nie jest człowiek z mojej bajki, więc chciałbym, żeby poniósł konsekwencje . A tam, gdzie ja będę miał na to wpływ, to będę dbał o to, by takie konsekwencje były – podsumował poseł Lewicy.

Zaszczepili się poza kolejnością


Pod koniec grudnia 2020 r. grupa celebrytów, aktorów, prominentnych ludzi mediów, biznesu i polityki zaszczepiła się przeciwko koronawirusowi na  Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Osoby te zostały zaszczepione pomimo tego, że w tych dniach szczepienia były dostępne tylko dla grupy zerowej , czyli m.in. personelu medycznego i pracowników podmiotów leczniczych.

Na jaw wychodzą wciąż kolejne nazwiska osób, które brały udział w szczepieniu poza kolejnością. Po przeprowadzonej przez NFZ kontroli okazało się, że zaszczepieni celebryci zostali określeni w dokumentach jako personel niemedyczny .

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej