RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

USA: Co najmniej 25 postępowań o terroryzm wewnętrzny po zajściach na Kapitolu

Po kilku godzinach siły bezpieczeństwa usunęły napastników z gmachu (fot. REUTERS/Mike Theiler TPX IMAGES OF THE DAY)
Po kilku godzinach siły bezpieczeństwa usunęły napastników z gmachu (fot. REUTERS/Mike Theiler TPX IMAGES OF THE DAY)

W Stanach Zjednoczonych wszczęto co najmniej 25 postępowań o terroryzm wewnętrzny w związku z wtargnięciem zwolenników prezydenta Donalda Trumpa do Kapitolu.

Policjanci z Seattle wśród uczestników zamieszek na Kapitolu? Wszczęto śledztwo

Co najmniej dwóch policjantów z Seattle zostało objętych dochodzeniem po doniesieniach, że funkcjonariusze mogli być wśród uczestników zamieszek na...

zobacz więcej

Poinformował o tym członek Izby Reprezentantów Jason Crow z Partii Demokratycznej, powołując się na informacje uzyskane od sekretarza sił lądowych USA, Ryana McCarthy'ego. Niektórym osobom, które wdarły się do siedziby Kongresu, postawiono już zarzuty.

Jason Crow przekazał też, że Pentagon jest świadom zagrożenia ze strony potencjalnych terrorystów przed zaplanowaną na 20 stycznia inauguracją prezydentury Joego Bidena.

W środę w czasie posiedzenia amerykańskiego Kongresu, który miał zatwierdzić wyniki wyborów prezydenckich, do gmachu Kapitolu wtargnęła grupa zwolenników prezydenta Donalda Trumpa.

Posiedzenie zostało przerwane. Po kilku godzinach siły bezpieczeństwa usunęły napastników z gmachu.

W starciach zginęło pięć osób, kilkadziesiąt  zostało zatrzymanych . Po wznowieniu posiedzenia Kongres potwierdził zwycięstwo Joego Bidena w wyborach.

źródło:
Zobacz więcej