RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Arka Noego zagrała dla pierwszego dziecięcego hospicjum w Wilnie [GALERIA]

Koncert Arki Noego dla pierwszego hospicjum dziecięcego na Litwie (fot. Materiały prasowe)
Koncert Arki Noego dla pierwszego hospicjum dziecięcego na Litwie (fot. Materiały prasowe)

W kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku wystąpiła Arka Noego, zespół dziecięcy prowadzony przez Roberta „Litzę” Friedricha. Celem koncertu była promocja i wsparcie „Mostu do Nieba” – pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie.

Niech żyje Polska! „Niepodległościowy Raj Konny” dla osób z niepełnosprawnością

Podwarszawska gmina Jabłonna wspólnie z Fundacją „Dzielna Matka” uczciły 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, organizując rajd konny...

zobacz więcej

Organizatorem koncertu było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Koncert był również odpowiedzią na apel siostry Michaeli Rak założycielki Hospicjum im. św. Kamila w Gorzowie Wlkp. oraz Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. 

„Mam raka. Pomożesz mi?”


– Kilka lat temu do wileńskiego hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: „Mam raka. Pomożesz mi?”, i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: „Pomogę ci” – opowiada s. Michaela.

Umierające dzieci nie miały swojego miejsca, gdzie mogłyby spędzić ostatnie dni w godnych warunkach i przyjaznym otoczeniu. Dlatego, na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, s. Michaela, przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia, podjęła się budowy hospicjum dla dzieci o nazwie „Most do Nieba”.

Posłuchaj Arki Noego w sieci


Wszystkich tych, którzy nie mieli możliwości zobaczenia koncertu, organizatorzy zapraszają do transmisji online na stronie Muzeum II Wojny Światowej na Facebooku.

źródło:
Zobacz więcej