RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Hasło „To jest wojna” przesłaniem WOŚP. Owsiak promuje proaborcyjną symbolikę

Jerzy Owsiak już wcześniej promował proaborcyjne demonstracje (fot. M.Wlodarczyk/NurPhoto/Getty Images, tt/@10murzynkow)
Jerzy Owsiak już wcześniej promował proaborcyjne demonstracje (fot. M.Wlodarczyk/NurPhoto/Getty Images, tt/@10murzynkow)

Obraz z hasłami „Jesteśmy mocni, to jest wojna” i symbolem tzw. Strajku Kobiet wystawił na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sam szef WOŚP, Jerzy Owsiak. Już wcześniej promował on proaborcyjne demonstracje, a także jednego z ich uczestników, znanego także z antykościelnych prowokacji.

– To jest mój obrazek, moje dzieło, które przekazałem na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po pewnym dniu, kiedy wróciłem do domu, narysowałem to. Jest moc – tymi słowami reklamował Owsiak licytację swojego obrazu na kanale Youtube (Kręcioła TV). Otwarte poparcie zwolenników aborcji wzbudziło szereg krytycznych komentarzy.

Tego ostatniego hasła nie ma na dziele Owsiaka, pojawiło się jednak w materiale „Kręcioły” emitowanym kilka dni wcześniej. Owsiak promował w nim jednego ze znanych uczestników demonstracji przeciw życiu, Gleba Bartonia. Bartoń w okresie świątecznym opublikował wpis, w którym zaatakował księdza mającego, według jego relacji, nie dopuścić do świętokradczego przyjęcia Komunii Świętej, a w Święto Trzech Króli zamieścił na Facebooku zdjęcie drzwi, na których zamiast inicjałów „K+M+B” (lub „C+M+B”) umieszczono wykonany kredą napis „L+G+B+T” (z krzyżami między literami).

Przeczytaj także: Strajk Kobiet nawołuje do palenia kościołów? Zawiadomienie do prokuratury 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej