RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Oszust chciał latać za darmo, wylądował w więzieniu

Mieszkaniec Houston został skazany na 2,5 roku więzienia (fot. Pexels)
Mieszkaniec Houston został skazany na 2,5 roku więzienia (fot. Pexels)

Sąd w amerykańskim stanie Teksas skazał 32-letniego Hubbarda Bella za oszustwo. Mężczyzna podrobił identyfikatory pracowników linii lotniczej Spirit Airlines, żeby móc latać za darmo.

Ukradł puszkę WOŚP i przepił pieniądze przeznaczone na leczenie chorych dzieci

47-letni mężczyzna ukradł puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawioną w jednym ze sklepów w Konstancinie-Jeziornie. Został zatrzymany...

zobacz więcej

Bell, mieszkaniec Houston, w przeszłości pracował dla linii Mesa Airlines, która w ramach bonusu daje swoim pracownikom darmowe bilety na loty ze Spirit Airlines. 32-latek został jednak zwolniony z Mesy w 2015 roku.

Śledczy ustalili, że pomiędzy lutym 2016 a listopadem 2017 roku Bell razem z innymi osobami sprzedawał „skradzione i nieautoryzowane informacje przeznaczone dla pracowników Mesy”. Biuro Prokuratora w Centralnym Dystrykcie California wskazało, że dzięki nim mógł bukować darmowe loty.

Sam Bell wykorzystywał sfałszowane dokumenty, żeby odbyć 34 darmowe loty. Łącznie osoby, które brały udział w oszustwie, odbyły aż 1953 takie loty. Straty przewoźnika wyniosły około 150 tysięcy dolarów.

32-latek został skazany na 2,5 roku więzienia. Musi też zwrócić Spirit Airlines 150 tysięcy dolarów. Pięć osób, z którymi współpracował, nie przyznały się do winy. Ich sprawa ma się rozpocząć w kwietniu.

źródło:
Zobacz więcej