RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Papież modlił się za ofiary zamieszek w USA. Zaapelował o pojednanie

Papież zwrócił się do wiernych po modlitwie Anioł Pański (fot. Grzegorz Galazka/Archivio Grzegorz Galazka/Mondadori Portfolio via Getty Images)
Papież zwrócił się do wiernych po modlitwie Anioł Pański (fot. Grzegorz Galazka/Archivio Grzegorz Galazka/Mondadori Portfolio via Getty Images)

Papież Franciszek modlił się w niedzielę za ofiary zamieszek w Waszyngtonie, potępił przemoc i zaapelował o pojednanie narodowe oraz ochronę wartości demokratycznych w USA. Na temat sytuacji w tym kraju wypowiedział się po modlitwie Anioł Pański.

Papież potępił zamieszki na Kapitolu

Papież Franciszek potępił przemoc, do jakiej doszło w środę w Waszyngtonie, gdzie zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa wtargnęli na Kapitol. W...

zobacz więcej

Zwracając się z papieskiej biblioteki w Pałacu Apostolskim po odmówieniu południowej modlitwy Franciszek powiedział, że kieruje serdeczne pozdrowienie do narodu Stanów Zjednoczonych, „wstrząśniętego niedawnym oblężeniem Kongresu”.

Następnie podkreślił: „Modlę się za tych, którzy stracili życie w tych dramatycznych chwilach; to pięć osób. Powtarzam, że przemoc jest destrukcyjna. Zawsze. Nie zyskuje się na przemocy, a wiele się traci. Wzywam władze państwowe i cały naród do zachowania wysokiego poczucia odpowiedzialności w celu uspokojenia dusz i promowania pojednania narodowego oraz ochrony wartości demokratycznych, zakorzenionych w społeczeństwie amerykańskim”.

„Droga budowania razem dobra wspólnego”


– Niech Niepokalana Dziewica, patronka Stanów Zjednoczonych Ameryki pomoże podtrzymywać kulturę spotkania i troski jako najlepszą drogę budowania razem dobra wspólnego. I niech czyni to ze wszystkimi, wszystkimi zamieszkującymi tę ziemię – dodał papież. Powiedział także wiernym, że z powodu pandemii nie mógł w tym roku, w przypadającą w niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego, ochrzcić niemowląt w Kaplicy Sykstyńskiej.

– Chcę natomiast zapewnić o mojej modlitwie za te zapisane dzieci, za ich rodziców, ojców i matki chrzestne. Obejmuję nią wszystkie dzieci, które w tym czasie przyjmują chrzest, przyjmują tożsamość chrześcijańską, która jest przyjęciem łaski przebaczenia i odkupienia – dodał.

źródło:

Zobacz więcej