RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

70-latek przywiózł pod Kapitol koktajle Mołotowa, karabinek i trzy pistolety

Koktajle Mołotowa to prosta w produkcji, ale bardzo niebezpieczna broń (fot. shutterstock/Gorb Andrii, zdjęcie ilustracyjne)
Koktajle Mołotowa to prosta w produkcji, ale bardzo niebezpieczna broń (fot. shutterstock/Gorb Andrii, zdjęcie ilustracyjne)

70-letni mieszkaniec miasteczka Falkville w Alabamie przywiózł na protest zwolenników Donalda Trumpa przed Kapitolem jedenaście koktajli Mołotowa, a także karabinek M4 oraz trzy pistolety. Prokurator dystryktu Columbia oskarżył go o posiadanie niebezpiecznych przedmiotów i braku zezwolenia na jeden z pistoletów.

Zamieszki na Kapitolu. Rogaty mężczyzna z włócznią aresztowany

Agenci federalni aresztowali uczestnika szturm na Kapitol, którego wizerunek pokazywały media na całym świecie. 33-letni Jacob Anthony Chansley,...

zobacz więcej

Funkcjonariusze policji kapitolskiej (USCP), patrolujący 6 stycznia br. okolice budynku w czasie protestu zwolenników prezydenta Donalda Trumpa, zwrócili uwagę na podejrzany przedmiot leżący na przednim siedzeniu czerwonego pickupa z Alabamy. Wyglądał jak kolba pistoletu.

Policjanci ustalili, że auto należy do 70-letniego Lonniego Coffmana z Falkville w Alabamie. Wezwali pirotechników, którzy przeszukali samochód. Rzeczywiście na przednim siedzeniu leżał czarny pistolet, ale w pojeździe znaleziono dodatkowo karabinek M4 z załadowanymi magazynkami oraz jedenaście słoików wypełnionych tajemniczą cieczą. Pirotechnicy byli przekonani, że to koktajle Mołotowa, ponieważ obok pojemników leżały szmaty i zapalniczki.

Po sprawdzeniu zawartości słoików okazało się, że były wypełnione benzyną, do której dodano styropian. W ten sposób powstała substancja, który jest bardzo niebezpieczna, ponieważ przykleja się do podpalonej powierzchni i trudno ją ugasić.

FBI prosi o informacje. Trwa identyfikacja osób podżegających do przemocy

FBI podało, że zbiera wszelkie informacje, które pomogą w zidentyfikowaniu osób aktywnie podżegających do przemocy w Waszyngtonie. „Przyjmujemy...

zobacz więcej

Poszedł demonstrować z dwoma pistoletami


Jako że właściciela pickupa nie było, funkcjonariusze czekali na niego w pobliżu samochodu. Kilka godzin później do auta podszedł starszy mężczyzna. Został zatrzymany i okazało się, że to 70-letni Lonnie Coffman z Falkville w Alabamie. Na niego był zarejestrowany samochód z bronią i koktajlami Mołotowa. Mężczyzna miał przy sobie jeszcze pistolety: Smith & Wesson oraz Derringer. Ten ostatni to mała kieszonkowa broń, którą bardzo łatwo jest ukryć. Coffman nie miał pozwolenia na jeden z pistoletów.

Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem posiadanie niebezpiecznych przedmiotów i braku zezwolenia na jedną sztukę broni. W najbliższy wtorek ma się odbyć jego przesłuchanie.

Śledztwo w sprawie Coffmana prowadzi prokuratura dystryktu Columbia oraz USCP, FBI i ATF (Agencja ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych). Mieszkańcowi Falkville grozi 15 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej