RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wolontariusze w akcji. Dobro, które przyniosła pandemia #PolskaToWiecej

Najnowsze

Popularne

Wolontariusze w czasach pandemii są ogromnym wsparciem dla osób odizolowanych, jak i dla medyków walczących na pierwszej linii frontu.

Kwarantanna obowiązkowa - nuda niekonieczna #PolskaToWiecej

Metodą na kwarantanne może być chęć poznania samego siebie. Eliza Ostaszewska z Białegostoku postanowiła wykorzystać ten czas do zagnębienia się w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Obostrzenia i zakazy stały się naszą codziennością. Tak samo, jak podawany codziennie bilans nowych zachorowań i zgonów. W takiej rzeczywistości przyszło żyć nam wszystkim. W tym osobom starszym a często również samotnym, które są najbardziej narażone na ciężkie przechodzenia COVID-19. Wszyscy doskonale zdają już sobie sprawę z tego, w jaki sposób wirus się rozprzestrzenia. Skupiska ludzkie są dla niego niczym plac zabaw dla dzieci.

Nie zachowując dystansu oraz zaleceń dotyczących noszenia maski i dezynfekcji rąk możemy bardzo łatwo zarazić siebie lub innych. Mimo tego jakoś żyć trzeba. Zrobić zakupy, wyprowadzić psa.

To już nie jest moda na bieganie. „Ultra Śledź” jest czymś więcej niż zwykłym biegiem ultra #PolskaToWiecej

Ponad 80 kilometrów biegu przez podlaskie lasy w mrozie. Tak w kilku słowach można opisać Ultra Śledzia czyli jedyne tego typu wydażenie sportowe,...

zobacz więcej

Wolontariusze tacy jak Wojciech Kaczmarczyk , który jest autorem popularnego na YouTube kanału „Do Roboty”, doskonale rozumieją, że nie każdy w tych szalonych czasach ma jak zrealizować te podstawowe potrzeby.

Chciał pomóc babci i cioci


Zaczęło się od najbliższego grona. Wojciech postanowił pomóc swojej babci oraz cioci, które były w grupie ryzyka. Następnie akcja zaczęła się rozszerzać na kolejne osoby. Wystarczyło kilka postów na portalach społecznościowych, aby do youtubera zaczęły zgłaszać się kolejne osoby potrzebujące pomocy przy zakupach, wyprowadzaniu psa czy dostarczaniu jedzenia dla pracowników służby medycznej.

Wojciech Kaczmarczyk pokazuje, że aby zostać wolontariuszem tak naprawdę wystarczą chęci do pomocy. Istnieje jednak również możliwość wzięcia udziału w zorganizowanym wolontariacie.

Najważniejsza jest chęć niesienia pomocy


Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR w samym woj. mazowieckim zrzesza ponad 500 wolontariuszy. Szyją oni maski, przygotowują posiłki, dostarczają paczki potrzebującym. Co istotne wolontariusze pomagający w akcji nie muszą być harcerzami. Osoby chętne do pomocy mogą zgłosić się poprzez stronę internetową ZHR. Po wypełnieniu kwestionariusza zostają objęte ubezpieczeniem, a następnie przydzielane do odpowiednich zadań.

Bez różnicy, czy to inicjatywa oddolna, czy zorganizowana. Najważniejsza jest chęć pomocy i dzielenia się swoim czasem z innymi. Więcej informacji dotyczących wolontariatu w czasach pandemii można znaleźć na stronie internetowej www.gov.pl w zakładce „wolontariat”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej