RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zamieszki na Kapitolu. Rogaty mężczyzna z włócznią aresztowany

Jacob Anthony Chansley ma postawione zarzuty (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)
Jacob Anthony Chansley ma postawione zarzuty (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Agenci federalni aresztowali uczestnika szturm na Kapitol, którego wizerunek pokazywały media na całym świecie. 33-letni Jacob Anthony Chansley, który paradował z włócznią i w skórzanej czapie z rogami, usłyszał już zarzuty.

Starcia na Kapitolu. Władze Waszyngtonu i Pentagon oskarżają się o błędy

Działania na rzecz mobilizacji Gwardii Narodowej w trakcie kryzysu na Kapitolu były utrudnione przez biurokrację i brak koordynacji w relacjach...

zobacz więcej

Departament Sprawiedliwości wskazał, że zatrzymanym jest mieszkaniec stanu Arizona. „Osoba ta miała włócznię o długości około 6 stóp (około 180 cm) z amerykańską flagą przyczepioną do drzewca tuż poniżej ostrza” – przekazano w komunikacie.

Chansley został uwieczniony przez kamery podczas szturmu na Kapitol. Przed obiektywami prężył mięśnie, stojąc na podium w sali posiedzeń Senatu. Udzielił nawet wywiadu telewizji NBC News.

Fakt, że sprawiliśmy, iż grupa zdrajców siedziała skulona w biurze, w maskach przeciwgazowych, a następnie wycofała się do swojego podziemnego bunkra, uważam za zwycięstwo – mówił zwolennik Donalda Trumpa z tatuażem na piersi przedstawiającym symbol Valknut z mitologii skandynawskiej.

33-latek usłyszał zarzuty „świadomego wchodzenia lub przebywania w budynku lub terenie objętym ograniczeniami bez zgodnego z prawem upoważnienia oraz z gwałtownego wejścia i zakłócania porządku”.

źródło:
Zobacz więcej