RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejni giganci blokują Parlera. „98 postów nawołujących do przemocy”

Łącznie wszystkich założonych kont na Parlerze jest ok. 10 mln (fot. Shutterstock/Ascannio)
Łącznie wszystkich założonych kont na Parlerze jest ok. 10 mln (fot. Shutterstock/Ascannio)

Amazon i Apple usunęły aplikację Parler ze swoich platform internetowych. Wcześniej aplikację zablokowano w sklepie Google Play. Parler powstał jako alternatywa dla Twittera i zyskał popularność wśród osób, które zostały zbanowane w głównych serwisach społecznościowych lub sprzeciwiają się ich polityce moderacji.

Parler został usunięty z Google Play Store. Miał na nim konto Donald Trump

Firma Google usunęła Parler, aplikację społecznościową popularną wśród zwolenników Donalda Trumpa, ze Sklepu Google Play, co znacznie utrudnia...

zobacz więcej

Założony w 2018 r. Parler reklamuje się jako „wolnościowa” alternatywa dla Twittera, „neutralna platforma wolności słowa”.

Parler jest popularny wśród osób, które zostały zbanowane w głównych serwisach społecznościowych lub sprzeciwiają się ich polityce moderacji. Łącznie wszystkich założonych kont na Parlerze jest ok. 10 mln (w tym 4 mln aktywnych użytkowników).

Parler dostępny był zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Jednak już nie jest. Aplikacji nie znajdziemy już w sklepach App Store i Google Play, a także na Amazonie. Zostały zablokowane. Właściciele platform twierdzą, że zamieszczano tam wpisy „nawołujące do nienawiści”.

Jak podaje bbc.news, Amazon zablokował Parlera, bo w tym medium znaleziono „98 postów nawołujących do przemocy”.

źródło:
Zobacz więcej