RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skoki w Niemczech. Stoch wygrał, polskiego hymnu nie było

Stoch jest trzeci w klasyfikacji Pucharu Świata (fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK)
Stoch jest trzeci w klasyfikacji Pucharu Świata (fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK)

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt, trzeci miejsce zajął Piotr Żyła. Podczas dekoracji naszych skoczków doszło jednak do przykrej sytuacji. Niemieccy organizatorzy nie odegrali Mazurka Dąbrowskiego.

„Orzeł z Zębu” znów odfrunął. Jak Stoch (prze)gonił mistrza

Mamy, jako kibice, wielkie szczęście. Po Małyszu nie zdążyliśmy nawet westchnąć, że „kiedyś to było”, a na horyzoncie pojawił się kolejny mistrz....

zobacz więcej

W Titisee-Neustadt Polacy udowodnili, że są w tym sezonie w doskonałej formie, wygrali bowiem już czwarty z rzędu konkurs. W pierwszym 1 stycznia w Ga-Pa triumfował Dawid Kubacki, a trzy kolejne – w Austrii w Innsbrucku i Bischofshofen oraz w Titisee-Neustadt padły łupem Kamila Stocha.

W Titisee-Neustadt zawody pucharowe rozegrano po raz 18. Siedem razy na najwyższym stopniu podium stawali biało-czerwoni. Zawody były rozgrywane w trudnych warunkach, wiatr zmieniał kierunek, kilka razy rywalizacja została przerwana, gdyż obawiano się, że „wiatr może rozdawać karty”.

Kamil Stoch wygrał konkurs i było to jego 39. zwycięstwo w karierze. Tym samym zrównał się pod tym względem z Adamem Małyszem. W klasyfikacji PŚ nadal prowadzi Granerud – 848 pkt, drugi jest Eisenbichler – 634, a trzeci Stoch – 608.

Jednak popis polskich skoczków zakończył się przykrą niespodzianką podczas dekoracji. Niemieccy organizatorzy nie odegrali Mazurka Dąbrowskiego. To bezprecedensowa sytuacja.

Dziennikarz TVP Sport Filip Czyszanowski, który relacjonował konkurs, napisał na Twitterze, że organizatorzy „najprawdopodobniej zapomnieli przygotować” polski hymn. „Faktycznie, zwycięstwo Polaka w PŚ to sensacja niczym Koreańczyk na podium” – dodał.

Sytuację skomentował sam Kamil Stoch. W poście na Instagramie zamieścił słowa polskiego hymnu.

źródło:
Zobacz więcej