RAPORT

Wojna na Ukrainie

Medialny problem SLD. Baronowie chcą odwołania Żukowskiej

Żukowska przyznaje, że o zarzutach swoich partyjnych kolegów wie (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Żukowska przyznaje, że o zarzutach swoich partyjnych kolegów wie (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

W środę zbiera się zarząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który omówi sytuacją medialną partii. W planie spotkania jest też sprawa rzeczniczki Anny Marii Żukowskiej, której niechętna jest część polityków Sojuszu; możliwe jest głosowanie nad jej odwołaniem .

Żukowska żałuje, że powstała cywilizacja chrześcijańska. Myli fakty historyczne

Rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska napisała na Twitterze, że barbarzyńcy zdobyli Rzym, a potem wprowadzili chrześcijaństwo, po czym „znacznie...

zobacz więcej

Środowe spotkanie będzie dla Sojuszu pierwszym w tym roku; najważniejszym jego punktem są media.

– Mamy rozmawiać generalnie o polityce medialnej prowadzonej przez partię i w jakiejś części przez klub Lewicy, bo tutaj przecież nie jesteśmy władni, żeby samodzielnie dookreślić, ale jakiś punkt wyjścia w tej sprawie będzie. W zależności jaki będzie finał tej rozmowy, będą pewnie jakieś decyzje – przekazał członek zarządu, poseł Marek Dyduch.

Jak wynika z informacji PAP tzw. baronowie, czyli szefowie regionów SLD, są niezadowoleni z tego, że Sojusz nie jest widoczny w mediach, tak jak pozostałe ugrupowania tworzące w Sejmie Lewicę, czyli Wiosna Roberta Biedronia i Lewica Razem, choć to SLD stanowi połowę 48-osobowego klubu. Część z nich wini za to rzeczniczkę partii Annę Marię Żukowską. Działacze z regionów zarzucają jej także to, że w mediach nie prezentuje stanowiska całej partii, ale swoje.

Anna Maria Żukowska przyznaje, że o zarzutach swoich partyjnych kolegów wie. – Jeżeli rzeczywiście wniosek o odwołanie mnie pojawi się na zarządzie, to poddam się głosowaniu w tej sprawie – mówi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej