RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PŚ w snowboardzie. Historyczny sukces Michała Nowaczyka

Michał Nowaczyk zajął drugie miejsce w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskim Scuol (fot.	PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER)
Michał Nowaczyk zajął drugie miejsce w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskim Scuol (fot. PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER)

Michał Nowaczyk zajął drugie miejsce w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskim Scuol. To najlepszy w karierze wynik 24-letniego Polaka w zmaganiach tej rangi. Triumfował Rosjanin Igor Słujew.

Kamil Stoch o zwycięskim skoku: Cieszyłem się każdą sekundą spędzoną w powietrzu [WIDEO]

Czułem się dzisiaj świetnie i uważam, że te skoki były na prawdę super. Nic bym tutaj nie dodawał, nic bym się nie doszukiwał – żadnych błędów, bo...

zobacz więcej

Nowaczyk nigdy wcześniej nie znalazł się w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata. W kwalifikacjach uzyskał piąty czas. W 1/8 finału wyprzedził o 0,11 s trzykrotnego medalistę olimpijskiego Słoweńca Zana Kosira, a w kolejnej rundzie o 0,70 reprezentanta gospodarzy Dario Caviezela.

W półfinale okazał się lepszy o 0,39 od Słoweńca Tima Mastnaka, wicemistrza świata sprzed dwóch lat w tej konkurencji. W finale zaś został zdyskwalifikowany.

Wśród kobiet wszystkie Polki odpadły w kwalifikacjach. Aleksandra Król zajęła 23. miejsce, o cztery lokaty niżej uplasowała się Weronika Biela-Nowaczyk, Maria Chyc była 37., a Aleksandra Michalik 47. Zwyciężyła Rosjanka Sofia Nadryszina.

W klasyfikacji generalnej PŚ – po trzech zawodach – prowadzi Austriak Benjamin Karl. Nowaczyk jest dziewiąty. Wśród pań liderką jest Niemka Ramona Theresia Hofmeister, Król plasuje się na 21. pozycji, Michalik na 27., a Biela-Nowaczyk na 33.

źródło:

Zobacz więcej