RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Donald Trump myśli o utworzeniu własnego serwisu społecznościowego

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył, że rozważa utworzenie własnej platformy mediów społecznościowych po tym, jak jego prywatne konto na Twitterze zostało całkowicie zablokowane. Urzędujący prezydent prowadzi również rozmowy o współpracy z innymi serwisami internetowymi. Zgodnie z jego zapowiedzią konkretnych decyzji można spodziewać się już niedługo.

„Trump nie stracił prawa, stracił przywilej”. Posłanka Lewicy tak widzi wolność słowa

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk oceniła we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych, że zablokowanie konta Donalda Trumpa na...

zobacz więcej

Zablokowanie prezydenckiego konta na Twitterze jest związane z zamieszkami, do jakich doszło w środę w Waszyngtonie. Zarządzający platformą społecznościową uważają, że to między innymi wpisy prezydenta podburzyły tłum do ataku na Kapitol, a blokada konta ma uniemożliwić dalsze podgrzewanie emocji.

Na oficjalnym koncie prezydenckim, którego używał bardzo rzadko, Donald Trump napisał, że od długiego czasu Twitter posuwał się coraz dalej w ograniczaniu wolności wypowiedzi. Zablokowanie prywatnego konta nazwał skoordynowaną akcją prowadzoną we współpracy z Demokratami i skrajną lewicą. Zdaniem prezydenta, ma to uniemożliwić mu kontakt z jego wyborcami.

Twitter zdecydował o zablokowaniu także tego wpisu, powołując się na zasadę, która mówi o blokowaniu użytkowników usiłujących korzystać z alternatywnych kont. Konto prezydenta Trumpa na Facebooku także zostało zablokowane wkrótce po zamieszkach na Kapitolu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej