RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PŚ w skokach narciarskich. Biało-Czerwoni na podium, trzech w pierwszej piątce

Kamil Stoch zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Wyrównał tym samym rekord Adama Małysza pod względem liczby zwycięstw w PŚ. Na drugim miejscu był Norweg Halvor Egner Granerud, a trzecie miejsce zajął Piotr Żyła. Andrzej Stękała wylądował na piątym miejscu, wyprzedził go Niemiec Markus Eisenbichler.

„Orzeł z Zębu” znów odfrunął. Jak Stoch (prze)gonił mistrza

Mamy, jako kibice, wielkie szczęście. Po Małyszu nie zdążyliśmy nawet westchnąć, że „kiedyś to było”, a na horyzoncie pojawił się kolejny mistrz....

zobacz więcej

Po pierwszej serii konkursu w pierwszej piątce było aż czterech naszych skoczków: Dawid Kubacki (na 1. miejscu), Kamil Stoch (drugi), Piotr Żyła (czwarty) i Andrzej Stękała (piąty). Trzecie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud.

W konkursie wzięło udział siedmiu Polaków. W drugiej serii Kubacki spadł z miejsca pierwsza na siódme. – Bardzo mi szkoda Dawida (Kubackiego – red.), bo dzisiaj zasłużył na to podium chyba jak nikt inny i nawet nie wiem, czy nie na zwycięstwo – powiedział Stoch w rozmowie z TVP Sport.

W środę Kamil Stoch triumfował w 69. Turnieju Czterech Skoczni. Polak wygrał również z dużą przewagą w ostatnim konkursie tej imprezy w austriackim Bischofshofen.

Drugi w całym turnieju ze stratą niemal 50 punktów był Niemiec Karl Geiger, a podium uzupełnił inny „Biało-Czerwony” Dawid Kubacki, który wyprzedził czwartego Norwega Halvora Egnera Graneruda zaledwie o 0,4 punktu. Piąty - Piotr Żyła, szósty - Andrzej Stękała.

Były skoczek narciarski Jakub Kot jest pod wrażeniem formy, jaką zaprezentował Stoch w Turnieju Czterech Skoczni.

teraz odtwarzane
Stoch: Szkoda mi Dawida Kubackiego, zasłużył na podium

źródło:
Zobacz więcej