RAPORT

Pogarda

Parler został usunięty z Google Play Store. Miał na nim konto Donald Trump

Firma Google usunęła Parler, aplikację społecznościową popularną wśród zwolenników Donalda Trumpa, ze sklepu Google Play (fot. Shutterstock/Koshiro K)
Firma Google usunęła Parler, aplikację społecznościową popularną wśród zwolenników Donalda Trumpa, ze sklepu Google Play (fot. Shutterstock/Koshiro K)

Najnowsze

Popularne

Firma Google usunęła Parler, aplikację społecznościową popularną wśród zwolenników Donalda Trumpa, ze Sklepu Google Play, co znacznie utrudnia użytkownikom Androida pobranie i dostęp do aplikacji. Parler powstał jako alternatywa dla Twittera i jest popularny wśród osób, które zostały zbanowane w głównych serwisach społecznościowych lub sprzeciwiają się ich polityce moderacji.

Donald Trump: Nie zostaniemy uciszeni! Twitter blokuje kolejne profile

Nie zostaniemy uciszeni! - napisał na swoim rządowym koncie na Twitterze prezydent Donald Trump po zawieszeniu przez ten serwis jego prywatnego...

zobacz więcej

Google powiedział w oświadczeniu, że wymaga, aby aplikacje społecznościowe miały zasady moderowania treści, które usuwają posty podżegające do przemocy, a posty na Parler zachęcają do dalszej przemocy po zamieszkach Kapitolu w USA.

Usunięcie aplikacji nastąpiło w związku ze szturmem zwolenników Trumpa na Kapitol podczas obrad Kongresu, który miał zdecydować o wyborze Joe Bidena na następcę Donalda Trumpa w Białym Domu.

Zamieszki doprowadziły do śmierci pięciu osób. Zaapelowano do mediów społecznościowych i firm technologicznych o ściślejsze moderowania platform, zwłaszcza jeśli chodzi o wezwania do podżegania do przemocy.

W piątek Twitter trwale zablokował osobiste konto prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ wydawało się, że ostatnie tweety Trumpa podżegały do przemocy. Także Facebook uniemożliwił Trumpowi publikowanie postów.

Użytkownicy Parlera mieli m.in. wzywać do przyniesienia broni na prezydencką inaugurację Joe Bidena.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej