RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Srogi mróz w Polsce. Nawet kilkanaście stopni na minusie

IMGW wydało alerty dla prawie całego kraju (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
IMGW wydało alerty dla prawie całego kraju (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Dzisiejszej nocy czeka nas tęgi mróz. Jak podaje IMGW, temperatury miejscami mogą spaść nawet do –14 stopni. Możliwe są też opady śniegu. Instytut wydał alerty pogodowe.

Ponad 30 stopni mrozu w Polsce? Synoptyk mówi o „bestii ze wschodu”

Jeszcze w styczniu nad Europę nadciągnie wyż z Syberii, który przyniesie dotkliwe ochłodzenie temperatury także w Polsce. Mróz w naszym kraju...

zobacz więcej

IMGW poinformował, że w niektórych częściach kraju możliwe będą opady śniegu. Na południu możliwe są rozpogodzenia. Wystąpi mgła, która będzie ograniczać widoczność do 200 metrów.

W nocy temperatura minimalna będzie wynosiła na ogół od -5 stopni Celsjusza do 0 stopni, na obszarach podgórskich od -8 do -5 stopni, lokalnie w kotlinach karpackich do -14 stopni Celsjusza.

Instytut ostrzega, że drogi mogą być śliskie. Alerty pogodowe o oblodzeniach obowiązują w większości województw poza: podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim.

Bestia ze wschodu?Według meteorologów do Polski dotrze ochłodzenie, ale nie sama „bestia ze wschodu”. W najbliższych dniach w całym kraju prognozowane są opady śniegu i niska temperatura.

Zima nie ominie także Warszawy. Jak informował rzecznik IMGW, na termometrach w stolicy zobaczymy nawet -10 st., jednak najchłodniej będzie na południu, tam do -15 st.

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski w rozmowie z portalem tvp.info wskazał, że prognozowane w najbliższych dniach opady śniegu i spadek temperatury do -15 st. nie oznaczają, że wschodnie powietrze zbliża się do kraju.

źródło:
Zobacz więcej