RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Szczepienia poza kolejnością a etyka TVN. Discovery chowa głowę w piasek

Lista zaszczepionych na WUM się wydłuża (fot. Shutterstock/Grand Warszawski)
Lista zaszczepionych na WUM się wydłuża (fot. Shutterstock/Grand Warszawski)

Najnowsze

Popularne

Na liście zaszczepionych poza kolejnością celebrytów są osoby związane z grupą Discovery i telewizją TVN. Portal tvp.info zwrócił się w tej sprawie z pytaniami do Discovery i jak dotąd nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi. Pytamy m.in., czy zachowanie tych kilku osób jest zgodne z obowiązującym tam kodeksem etyki.

Coraz więcej nazwisk na liście celebrytów. Jak tłumaczy się Grycan?

Zbigniew Grycan, właściciel sieci lodziarni, zaszczepił się poza kolejnością na COVID-19. Dawkę szczepionki przyjęła też jego żona. Biznesmen wydał...

zobacz więcej

Falę oburzenia wywołała informacja o tym, że w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poza wyznaczoną przez rząd kolejnością zaszczepiono kilkanaście osób – aktorów i celebrytów.

Z dnia na dzień lista zaszczepionych celebrytów robiła się coraz dłuższa. Na ten moment wiadomo już o 25 nazwiskach. Przypomnijmy, z kontroli NFZ przeprowadzonej w WUM wynika, że doszło do naruszeń, a zaszczepieni poza kolejką celebryci zostali zarejestrowani jako „personel niemedyczny” placówki.

Na jaw wyszło, że w tej grupie znalazły się też osoby związane z TVN i Discovery. Dawkę szczepionki na COVID-19 miał przyjąć jeden z założycieli TVN Mariusz Walter, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak i jego partnerka, aktorka Anna Cieślak.

W piątek wieczorem portal wPolityce.pl podał, że wśród zaszczepionych na WUM jest też Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzający Discovery EMEA.

Lista zaszczepionych na WUM. Są kolejne nazwiska, to znani biznesmeni

Irena Eris i Henryk Orfinger – to kolejne osoby, które przyjęły poza wyznaczoną kolejnością szczepionkę przeciw COVID-19 na WUM – przekazał portal...

zobacz więcej

Po tym, jak ujawniono nazwiska zaszczepionych osób, związanych z grupą Discovery, portal tvp.info zwrócił się pytaniami o konsekwencje dla szczepionych poza kolejnością. Nasze pytania dotyczyły Mariusza Waltera i Edwarda Miszczaka. W pytaniach zwróciliśmy też uwagę na obowiązujący w grupie kodeks etyki.

Pytania


Czy Pan Mariusz Walter jest obecnie związany – zatrudniony w jakiejkolwiek formie lub jako doradca – w grupie Discovery – TVN Grupa Discovery? Jeśli nie, to do kiedy był związany z grupą i jaką ostatnio pełnił w niej funkcję?

Jeśli obecnie Pan Mariusz Walter współpracuje z Grupą, jak skomentowaliby Państwo informację o zaszczepieniu się poza kolejnością ww. Pana?

COVID-19: Szefowa TVN Katarzyna Kieli zaszczepiona poza kolejnością

Wśród osób zaszczepionych na WUM poza kolejnością jest też Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzający Discovery EMEA – podaje portal...

zobacz więcej

Czy Pan Mariusz Walter przyjął i zaakceptował zasady etyki grupy Discovery?

Czy dyrektor programowy TVN Edward Miszczak przyjął i zaakceptował zasady etyki grupy Discovery?

Jak oceniają Państwo postawę dyrektora Edwarda Miszczaka, który przyjął propozycję przyjęcia i przyjął w szpitalu WUM szczepionkę poza kolejnością?

Czy w Państwa opinii takie zachowania są zgodne z zasadami Discovery opisami w kodeksie firmy jako „Standardy etyki Discovery”?


W „Standardach” etyki, których treść znajduje się na ogólnodostępnej stronie Discovery, czytamy m.in.:

„Uczciwość jest ważna. Prowadząc działalność w sposób etyczny, wysyłamy naszym odbiorcom, partnerom biznesowym, akcjonariuszom i innym interesariuszom przekaz, że mogą nam zaufać. Postępując właściwie, nie tylko chronimy naszą reputację, ale również pomagamy Discovery, Inc. („Discovery”) dynamicznie się rozwijać. W tym celu stworzyliśmy niniejszy kodeks etyki („kodeks”)”.

Szczepienia celebrytów. Rektor WUM przeprasza

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong opublikował list, w którym przeprasza za „ostatnie wydarzenia z końca 2020 roku...

zobacz więcej

„Zawiera on standardy dotyczące zapewnienia zgodności z obowiązującymi przepisami, regulacjami i zasadami firmy, propagowania uczciwości i najwyższych standardów etycznych oraz pomagania nam w unikaniu nawet wrażenia niewłaściwego postępowania w działalności biznesowej” – wskazano.

„(...) Niniejszy kodeks obowiązuje wszystkich dyrektorów, członków zarządu, kadrę kierowniczą i pracowników firmy Discovery oraz jej spółek zależnych na całym świecie, w tym podlegających jej spółek joint venture. Obowiązuje wszędzie tam, gdzie prowadzimy działalność – zawsze wtedy, gdy ktoś reprezentuje Discovery. Wszyscy odgrywamy ważną rolę w zapewnieniu, by firma Discovery prowadziła działalność biznesową w sposób etyczny na całym świecie” – napisano.

Dalej czytamy, że pracownicy grupy mają obowiązek:

postępować uczciwie, zwłaszcza przy dokonywaniu trudnych wyborów; (...) szukać wskazówek, gdy tylko napotkają sytuację, w której nie jest jasne, jak „postępować właściwie”; niezwłocznie zgłaszać wątpliwości dotyczące postępowania, które może być niezgodne z naszymi wartościami firmowymi, niniejszym kodeksem, zasadami lub przepisami prawa”.

Próbowaliśmy też skontaktować się z Edwardem Miszczakiem. Nie odpowiadał na nasze telefony. W piątek wieczorem – po tym, jak ujawniono, że na WUM zaszczepić się miała również Katarzyna Kieli, wysłaliśmy do grupy podobne pytania, dotyczące pani prezes.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej