RAPORT

Pogarda

„Je**e tu terfami”. Protest kolektywu „Margot” przed siedzibą „GW”

Spór kolektywu Michała Sz. z Agorą (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
Spór kolektywu Michała Sz. z Agorą (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Grupa aktywistów LGBT z kolektywu „Stop Bzdurom” zorganizowała protest przed siedzibą redakcji „Gazety Wyborczej”. „Transfobia śmierdzi i u Was zalatuje TERFami. Dacie radę trochę bardziej świeżo?” – komentują.

„Margot” oskarża liderkę strajków aborcyjnych. „Przemoc o podłożu seksualnym”

Zna ktoś takie uczucie, gdy liderka Strajku Kobiet stosuje na tobie przemoc o podłożu seksualnym? – pyta Michał Sz. „Margot”. Aktywista LGBT takie...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek pod siedzibą Agory przy ulicy Czerskiej w Warszawie. Informację o tej sprawie przekazał na Facebooku kolektyw „Stop Bzdurom”, kojarzony z Michałem Sz., który mówi o sobie „Margot” i ma zarzuty karne.

Kolektyw pisze: „Hej Wyborcza. Ile razy trzeba napisać, że terficie żebyście przestali? Tu osoby próbują głośniej niż my, może dotrze” – czytamy. W podlinkowanym wpisie zamieszczono też zdjęcia z akcji i „manifest” uczestników.

„Zebrała się grupa osób aktywistycznych, aby wyrazić sprzeciw przeciwko powtarzającym się przejawom ignorancji wobec potrzeb społeczności trans, których kulminacją były wywiady Krystyny Romanowskiej z Kają Szulczewską oraz publikacji listy 50 śmiałych przez Wysokie Obcasy” – oznajmiono.

„Przemoc seksualna” i „zamiatanie pod dywan”. Margot atakuje „GW”, Suchanow i Lempart

Kolektyw „Stop Bzdurom” i znany jako „Margot” Michał Sz. wystosowali wezwanie do „Gazety Wyborczej”. Aktywiści LGBT żądają usunięcia ich z listy...

zobacz więcej

Dodano, że na jednej liście znaleźli się „Margot” i liderki strajków proaborcyjnych Klementyna Suchanow oraz Marta Lempart. „Znane z dopuszczania się i ukrywania transfobicznej przemocy” – dodano. Czytamy, że kolektyw żądał usunięcia ich nazwisk z listy.

„Nikogo nie chcemy definiować, nikomu nie planujemy wkładać słów w usta – nie ma potrzeby, wszyscy wiemy, co się dzieje na łamach WO i co się dzieje w internecie. Nie ma i nigdy nie będzie miejsca na wykluczanie nikogo z nas, żadnej części LGBTQ+. Osoby Trans* - jesteście ważne, wartościowe, prawdziwe” – czytamy dalej.

Na koniec wpisu dodano: „A Wy, osoby tak chętnie opowiadające o sojusznictwie: oczekujemy, że w końcu to pojmiecie i skończy się dyskusja dla zasięgów, a zacznie realne wsparcie. Transfobia śmierdzi i u Was zalatuje TERFami. Dacie radę trochę bardziej świeżo?” – dodano.

Skrót TERF oznacza sformułowanie: radykalna feministka wykluczająca osoby trans.

HEJ WYBORCZA ILE RAZY TRZEBA NAPISAĆ ŻE TERFICIE ŻEBYŚCIE PRZESTALI? TU OSOBY PRÓBUJĄ GŁOŚNIEJ NIŻ MY, MOŻE DOTRZE Dumni i wściekli DW wysokieobcasy Gazeta Wyborcza

Opublikowany przez Stop Bzdurom - pamiętamy Piątek, 8 stycznia 2021

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej