
Dzieci w Polsce jedzą najwięcej cukru w Europie. Te poniżej 10. roku życia aż 95 g dziennie, czyli 19 łyżeczek – zwrócili uwagę w komunikacie prasowym lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.
Praca zdalna ma destrukcyjny wpływ m.in. na kręgosłupy Polaków - uważają naukowcy z wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki...
zobacz więcej
Lekarze PPOZ przypomnieli, że od początku stycznia 2021 roku wszedł w życie zapowiadany już rok temu tzw. podatek cukrowy. Dodatkowa opłata obejmuje napoje słodzone cukrem lub słodzikami, zawierające kofeinę, taurynę, a także napoje alkoholowe w tzw. „małpkach”, czyli buteleczkach do 300 ml. Zauważyli, że w sklepach „już widać gwałtowny wzrost cen, co niestety, nie wszystkim się podoba”.
„Ceny odstraszają, ale może tak właśnie miało być?” – postawili pytanie, przypominając równocześnie o tym, że nadmierne spożycie cukru to problem nie tylko dorosłych Polaków.
Im dłużej śpimy i im późniejsza pora nocy, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziemy mieć „dziwne” sny – odkryli naukowcy z University of East...
zobacz więcej
Podała dalej, że wśród zaburzeń, których wywoływanie przypisuje się cukrowi jest także ADHD, czyli zespół nadpobudliwości ruchowej u dzieci, także jego nadmiar przyczynia się też do rozwoju wielu innych schorzeń np. hiperglikemii, insulinooporności, cukrzycy typu 2, glukozy w moczu (glukozuria).
Nie jest prawdą, że przyjęcie szczepionki mRNA przeciwko COVID-19 zamieni nas w GMO, czyli organizmy modyfikowane genetycznie.
zobacz więcej
Jednocześnie lekarze PPOZ wskazali, że istotne jest to, że środki z podatku cukrowego zostaną przeznaczone na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej, profilaktykę, edukację, a także programy, których celem jest walka z chorobami cywilizacyjnymi, w szczególności leczeniem nadwagi i choroby otyłości, tym bardziej, że „dotyka ona coraz większą liczbę Polaków, i to w różnym wieku”.