RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ukradł puszkę WOŚP i przepił pieniądze przeznaczone na leczenie chorych dzieci

Złodziej twierdzi, że wydał wszystkie znajdujące się w puszce  pieniądze (fot. policja.waw.pl)
Złodziej twierdzi, że wydał wszystkie znajdujące się w puszce pieniądze (fot. policja.waw.pl)

47-letni mężczyzna ukradł puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawioną w jednym ze sklepów w Konstancinie-Jeziornie. Został zatrzymany już następnego dnia, ale jak twierdził, zdążył przepić cały łup. W chwili ujęcia miał ok. 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Owsiak zmienił datę finału WOŚP

Zaplanowany na 10 stycznia finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przesunięty. Decyzję taką podjęto wobec ogłoszenia narodowej...

zobacz więcej

Do bulwersującego zdarzenia doszło przed dwoma dniami w Konstancinie-Jeziornie. Do jednego ze sklepów wbiegł mężczyzna, chwycił znajdującą się tam puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i uciekł, nim ktokolwiek zdążył zareagować.

Na szczęście kradzież oraz drogę ucieczki złodzieja zarejestrowały kamery monitoringu. Nagranie było na tyle wyraźne, że można było zidentyfikować mężczyznę. Policjanci z Konstancina zaczęli poszukiwania.

Patrol funkcjonariuszy lokalnego komisariatu i strażników miejskich namierzył złodzieja przed jednym ze sklepów monopolowych. Mężczyzna był pijany, ale zamierzał kupić klika kolejnych butelek alkoholu. Na widok mundurowych próbował uciekać, ale stan, w jakim się znajdował, nie pozwolił mu na udaną rejteradę. 47-letni złodziej został zatrzymany, jednak zanim usłyszał zarzuty musiał wytrzeźwieć, ponieważ badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niestety nie udało się ustalić dokładnej kwoty, jaka miała się znajdować w skarbonce. Mężczyzna przekonywał, że było to mniej niż 300 zł, a całą gotówkę przepił.

źródło:
Zobacz więcej