RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„W listopadzie stopa bezrobocia w Polsce jedną z najniższych w UE”

„Dane wskazują, że rynek pracy był stabilny” (fot. Shutterstock/Kichigin)
„Dane wskazują, że rynek pracy był stabilny” (fot. Shutterstock/Kichigin)

Stopa bezrobocia w Polsce spadła do 3,3 proc. w listopadzie 2020 r. i jest jedną z najniższych w Unii Europejskiej – napisał w mediach społecznościowych prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, odnosząc się do danych Eurostatu.

Prezes PFR: Przyszły rok lepszy dla gospodarki

Trudny będzie jeszcze początek przyszłego roku, ale w 2021 r. widzę więcej powodów do optymizmu niż do pisania czarnych scenariuszy – powiedział...

zobacz więcej

Jak poinformował Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej, stopa bezrobocia w strefie euro w listopadzie 2020 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 8,3 proc. wobec 8,4 proc. w poprzednim miesiącu. Przeciętna stopa bezrobocia w 27 krajach UE wyniosła 7,5 proc. wobec 7,6 proc. w poprzednim miesiącu.

W Polsce stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, w listopadzie – według metodologii Eurostatu – wyniosła 3,3 proc. wobec 3,4 proc. w październiku.

Dane z EU wskazują, że rynek pracy był stabilny w IV kw. 2020 – lekki spadek stopy bezrobocia z 7,6 proc. na 7,5 proc. w listopadzie. Stopa bezrobocia w Polsce spadła do 3,3 proc. i jest jedną z najniższych w EU. Teraz kluczowe, czy rynek pracy doczeka stabilnie oczekiwanego ożywienia gospodarczego od II kw.” – napisał na Twitterze szef PFR.

źródło:

Zobacz więcej