RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje gwiazda „Akademii policyjnej”. Miała 73 lata

(fot. Bobby Bank/Getty Images)
(fot. Bobby Bank/Getty Images)

W czwartek w swoim domu w Los Angeles zmarła gwiazda komediowej serii „Akademia policyjna” Marion Ramsey. Miała 73 lata. Informację o jej śmierci potwierdził Roger Paul z reprezentującej ją agencji aktorskiej.

Przedwcześnie „uśmiercona” dziewczyna Bonda jednak naprawdę umarła

Znana z roli dziewczyny Bonda w filmie „Zabójczy widok” Tanya Roberts, której śmierć ogłoszono, a potem zdementowano w poniedziałek, nie żyje –...

zobacz więcej

Według jego słów przekazanych redakcji portalu „Variety”, Ramsey niedawno zachorowała, ale dokładne przyczyny jej śmierci nie są jeszcze znane.

Zanim Marion Ramsey wystąpiła w roli Laverne Hooks w komedii „Akademia policyjna” z 1984 roku, z powodzeniem występowała na deskach teatrów i w telewizji. Urodzona 10 maja 1947 roku, w 1964 wystąpiła w broadwayowskim musicalu „Hello, Dolly!”. W latach 70. grała w serialach „The Jeffersons” i „Cos” z Billem Cosby’m.

Wyreżyserowana przez Hugh Wilsona komedia „Akademia policyjna” była jej debiutem na dużym ekranie. Wcieliła się w niej w postać nieśmiałej kadetki Hooks, która potrafi wrzasnąć, gdy wymaga tego sytuacja. Jej znakiem rozpoznawczym był wysoki i piskliwy ton jej głosu.

Nie tylko w Polsce nie ma świąt bez „Kevina”. Film oglądają też Czesi czy Hiszpanie

Rodzinne oglądanie „Kevina samego w domu” w czasie świąt Bożego Narodzenia powoli staje się w Polsce tradycją. Okazuje się jednak, że świąt bez...

zobacz więcej

Ramsey pojawiła się w sześciu częściach serii. Jak sama przyznała w jednym z wywiadów, udało jej się zdobyć rolę Hooks częściowo za sprawą inspiracji Michaelem Jacksonem, którego spotkała dzień przed przesłuchaniem do roli.

– Zainspirowałam się nim, jeśli chodzi o głos mojej postaci, ale wszystkie jej manieryzmy i nieśmiałość wymyśliłam – mówiła.

Po zakończeniu przygody z „Akademią policyjną” (Ramsey nie pojawiła się w siódmej części filmu, zatytułowanej „Misja w Moskwie”) kontynuowała swoją przygodę z aktorstwem. Częściej można ją było zobaczyć na małym ekranie.

Wystąpiła m.in. w takich serialach jak „MacGyver”, „Beverly Hills, 90210”, „Rodzina Addamsów” czy „Pomoc domowa”.

W 2015 r. ponownie zagrała u boku Steve’a Guttenberga, z którym spotkali się na planie „Akademii policyjnej”.

Były to występy w filmach „Lawalantula” oraz „Lawalantula 2”. Wystąpili w nich również inni aktorzy z kultowej policyjnej komedii: Michael Winslow i Leslie Easterbrook.

Po raz ostatni Marion Ramsey można było zobaczyć na ekranie w roli Reggie w filmie „When I Sing” z 2018 r.

źródło:

Zobacz więcej