RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Słynny leśnik wypatrzył „bestię ze wschodu”? Rozczulił internautów

"Besta ze wschodu" w wersji leśnika Kazimierza Nóżki (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
"Besta ze wschodu" w wersji leśnika Kazimierza Nóżki (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Od kilku dni media rozpisują się o „bestii ze wschodu”. Brzmi groźnie, ale na razie nie można powiedzieć, że potężne ochłodzenie na pewno przyjdzie do Polski. Tymczasem swoją wersję „bestii ze wschodu” pokazał internautom znany leśnik Kazimierz Nóżka z Nadleśnictwa Baligród w województwie podkarpackim. Cieszy się ona ogromną sympatią użytkowników sieci. Naszym zdaniem również jest po prostu... urocza.

Andrzej Duda w Nadleśnictwie Baligród. Z najpopularniejszymi leśnikami w Polsce

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Nadleśnictwo Baligród w Bieszczadach. Razem ze znanymi w mediach społecznościowych leśnikami Kazimierzem Nóżką i...

zobacz więcej

Według meteorologów do Polski dotrze ochłodzenie, ale nie sama „bestia ze wschodu”. W najbliższych dniach w całym kraju prognozowane są opady śniegu i niska temperatura.

Zima nie ominie także Warszawy. Jak informuje rzecznik IMGW, na termometrach w stolicy zobaczymy nawet -10 st., jednak najchłodniej będzie na południu, tam do -15 st.

Rzecznik IMGW  Grzegorz Walijewski w rozmowie z portalem tvp.info wskazał, że prognozowane w najbliższych dniach opady śniegu i spadek temperatury do -15 st. nie oznaczają, że wschodnie powietrze zbliża się do kraju.

– Jesteśmy pod wpływem powietrza zachodniego, prognozy są typowe dla stycznia. Bestia ze wschodu ominęła Polskę, silny mróz dotarł m.in. do Hiszpanii – wyjaśnił.

Tymczasem inną „bestię ze wschodu” pokazał internautom Kazimierz Nóżka. Leśnik opublikował bowiem w mediach społecznościowych zdjęcie uroczego… niedźwiadka.

Post na Facebooku cieszy się ogromną popularnością, 13 godzin po opublikowaniu ma już niemal 6 tys. polubień i setki komentarzy.

„Rozbraja mnie ten misio” – piszą i dodają: „Uroczy pyszczek!”

Bestia ze wschodu ? ;) Kazimierz Nóżka

Opublikowany przez Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe Czwartek, 7 stycznia 2021

Nieustraszony leśnik uratował niedźwiedzią rodzinę przed watahą wilków

zobacz więcej

O pięknych nagraniach i zdjęciach, którymi Nóżka z Nadleśnictwa Baligród dzieli się z internautami, pisaliśmy już wielokrotnie. Prawdziwą furorę w sieci zrobiło wideo, na którym leśnik spotkał jednego z niedźwiedzi i powiedział do niego: „Grzesiu. Dlaczego ty nie śpisz?"

Innym razem wypatrzył  bawiące się małe niedźwiadki, które szalały dokazując i udowadniając sobie nawzajem, który z nich jest potężniejszy :D

Zobacz także ->  Nadleśnictwo Baligród nie przestaje zaskakiwać

Nadleśnictwo Baligród to jednostka organizacyjna Lasów Państwowych podległa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Siedziba Nadleśnictwa znajduje się w Baligrodzie w powiecie leskim, w województwie podkarpackim.

źródło:
Zobacz więcej