RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nieoficjalnie: Jest pełna lista zaszczepionych na WUM. Kilkadziesiąt nazwisk

Koronawirus w Polsce. Jest pełna lista zaszczepionych celebrytów? (fot. Pier Marco Tacca/Getty Images; Pascal Le Segretain/Getty Images)
Koronawirus w Polsce. Jest pełna lista zaszczepionych celebrytów? (fot. Pier Marco Tacca/Getty Images; Pascal Le Segretain/Getty Images)

RMF FM poinformowało, że Narodowy Fundusz Zdrowia otrzymał już pełną listę osób zaszczepionych na WUM poza kolejnością. – Na razie nie potwierdzam tych informacji – powiedziała portalowi tvp.info Sylwia Wądrzyk, rzeczniczka prasowa Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak udało nam się jednak ustalić, do sprawy jeszcze w piątek może się odnieść resort zdrowia.

Fundacja TVN przekazywała klinice miliony. Kierownikiem placówki był rektor WUM

Ze sprawozdań Fundacji TVN „nie jesteś sam” wynika, że co roku (w latach 2016-19) przekazywała ponad 1 mln zł na rzecz Kliniki Chorób Wewnętrznych,...

zobacz więcej

Gdy wybuchła afera związana ze szczepieniem aktorów, celebrytów i osób związanych ze stacją TVN, mówiono o 18 osobach. Teraz na liście ujawnionych nazwisk figuruje już 20 znanych postaci.

Tymczasem RMF FM donosi, że poza kolejnością w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zostało zaszczepionych co najmniej kilkadziesiąt osób. „Pełna lista zaszczepionych trafiła już do Narodowego Funduszu Zdrowia” – zaznaczono.

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że kontrola prowadzona na WUM właśnie przez NFZ może się zakończyć jeszcze w piątek. Już wtedy z oświadczeniem w sprawie mógłby wystąpić szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Możliwe, że na spotkaniu z dziennikarzami światło dzienne ujrzałyby kolejne informacje ws. listy zaszczepionych celebrytów.

Zobacz także:  Szczepionka na COVID. Hejterski wpis ks. Lemańskiego

Czy to prawda, że w sumie szczepienia przed medykami miało otrzymać nawet kilkadziesiąt znanych osób? Z takim pytaniem portal tvp.info zwrócił się do rzeczniczki prasowej Narodowego Funduszu Zdrowia Sylwi Wądrzyk. Oświadczyła, że „na razie nie potwierdza tych informacji”.

Celebryci „odpokutują”, pracując w DPS-ach? Porozumienie Rezydentów zabiera głos

– Szczepienie celebrytów przed grupą 0 uważamy za oczywisty skandal – mówi portalowi tvp.info dr Piotr Pisula, przewodniczący Porozumienia...

zobacz więcej

Kolejna dymisja na WUM


Media ujawniły niedawno, że na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym szczepionkę na COVID-19 przed medykami otrzymywali m.in. celebryci i politycy. W reakcji na te doniesienia stanowisko straciła dr n. med. Ewa Trzepla – prezes zarządu spółki Centrum Medyczne WUM. W piątek dziennikarze RMF FM ustalili z kolei, że doszło do kolejnej dymisji – Małgorzaty Rejnik, kanclerz zajmującej się administracją i gospodarką WUM.

Zobacz także:  Rektor WUM zagrał w serialu TVN

Do tej pory media ujawniły, że poza kolejnością zaszczepili się na WUM:

1. Krystyna Janda
2. Krzysztof Materna
3. Andrzej Seweryn
4. Maria Seweryn
5. Magda Umer
6. Wiktor Zborowski
7. Michał Bajor
8. Prezes sieci kawiarni
9. Syn prezesa sieci kawiarni
10. Leszek Miller
11. Żona Leszka Millera
12. Edward Miszczak
13. Anna Cieślak
14. Mariusz Walter
15. Radosław Pazura
16. Olgierd Łukaszewicz
17. Mariola Bojarska-Ferenc
18. Mąż Marioli Bojarskiej-Ferenc
19. Emilia Krakowska
20. Grzegorz Warchoł

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej