RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

FBI pokazało zdjęcie osoby podejrzanej o podłożenie bomb na Kapitolu

W środę doszło do zamieszek na Kapitolu (fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
W środę doszło do zamieszek na Kapitolu (fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)

FBI opublikowało zdjęcie osoby podejrzanej o umieszczenie dwóch bomb domowej roboty w siedzibie komitetów narodowych Demokratów i Republikanów w Waszyngtonie. Za informacje, które mogą przyczynić się do jej ujęcia, zaoferowano wysoką nagrodę.

FBI prosi o informacje. Trwa identyfikacja osób podżegających do przemocy

FBI podało, że zbiera wszelkie informacje, które pomogą w zidentyfikowaniu osób aktywnie podżegających do przemocy w Waszyngtonie. „Przyjmujemy...

zobacz więcej

W środę 6 stycznia zwolennicy Donalda Trumpa wdarli się do Kapitolu, gdzie trwała procedura zatwierdzania zwycięstwa Joego Bidena w wyborach prezydenckich. Z budynku Kongresu ewakuowano wiceprezydenta Mike'a Pence'a i przyszłą wiceprezydent Kamalę Harris. Władze Waszyngtonu ogłosiły wprowadzenie tego dnia godziny policyjnej.

Po przejściu demonstrujących na podłogach biur i korytarzy pozostały poprzewracane meble i dokumenty oraz rozbite okna i lustra. Zniszczenia mogły być znacznie gorsze, gdyby eksplodowały dwie znalezione pod Kapitolem improwizowane bomby rurowe.

FBI opublikowało na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych zdjęcie osoby podejrzanej o podłożenie ładunków. Jak czytamy w komunikacie biura, „za informacje prowadzące do zlokalizowania, zatrzymania i skazania osoby (osób) odpowiedzialnej za umieszczenie podejrzanych bomb rurowych” oferowana jest nagroda w wysokości 50 tys. dol.

Zdjęcie z monitoringu opublikowane przez FBI (fot. FBI/Handout via REUTERS)
Zdjęcie z monitoringu opublikowane przez FBI (fot. FBI/Handout via REUTERS)

źródło:
Zobacz więcej