RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Dali, to wziąłem”. Aktywistka ujawnia przeszłość członka ulicznej opozycji

Na Placu Piłsudskiego mężczyzna w kartonowym czołgu zaczepiał schodzących z warty żołnierzy (fot. Facebook/OKO.Press)

„Co byś zrobił, gdybyś uzyskał PODEJRZENIE, że ktoś jest oszustem internetowym? Idziesz po ludzku na policję, do prokuratury/sądu? Czy zakładasz fejkowe anonimowe konta i robisz zmasowaną akcję dziesiątek tysięcy komentarzy przeciwko osobie,którą podejrzewasz?” – pyta retorycznie w poście na Twitterze Malina Wąsowska. Aktywistka uważa, że za atakiem na nią stoi Leszek Piątkowski, były radny Pszowa, który dał się poznać jako uczestnik protestów KOD, w tym jako „czołgista”, który zaczepiał żołnierzy na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Zadymiarz KOD Arkadiusz Szczurek skazany przez sąd

Działacz Obywateli RP i Komitetu Obrony Demokracji Arkadiusz Szczurek został skazany przez warszawski sąd za zakłócanie porządku publicznego. Teraz...

zobacz więcej

Malina Wąsowska – jak sama o sobie pisze na swojej stronie internetowej – jest „osobą niepełnosprawną” oraz „jedynym opiekunem drugiej osoby niepełnosprawnej”. Wychowuje dwójkę dzieci i pisze, że wspiera swoje utrzymanie i „działania osobiste i społeczne” zbiórkami na portalach charytatywnych. Na swojej stronie promuje takie idee jak Manifest Październikowy czy Strajk Kobiet oraz ostro atakuje polityków prawicy.

Aktywistka na swojej stronie przyznaje, że wokół jej zbiórek „pojawiła się fala oskarżeń i podejrzeń”. Ataki w internecie w związku z zbiórkami, jej zdaniem, organizuje działacz KOD, były radny Pszowa Leszek Piątkowski


- Ujawnił publicznie mój list do niego, z opisem szczegółowym naszych chorób, mimo że mu tego zakazałam i bezpodstawnie napisał, że wszystko w tym liście to kłamstwa. Upublicznił też w Internecie orzeczenie o niepełnosprawności mojego syna, z jego numerem PESEL, adresem zamieszkania i nazwami chorób - mówi w rozmowie z portalem tvp.info

Kobieta przypomina w związku z tym pewne wydarzenia z przeszłości aktywisty KOD. Okazuje się, że były radny w 2004 r. został złapany na pobieraniu wynagrodzenia od pracodawcy, którym był Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pszowie za dni robocze, kiedy był na sesjach rady miasta. Co więcej, spółka pracodawca Piątkowskiego była wtedy oczywiście spółką miejską.

Nie mam słów, to po prostu nieetyczne. Poleciłem dyrektorowi ZGKiM sprawdzenie dokumentacji pana Piątkowskiego. Terminy sesji z pracą pokrywają się w pięciu przypadkach – stwierdził w wypowiedzi dla portalu rybnik.naszemiasto.pl burmistrz Pszowa Ryszard Zapał.

Działacze KOD na czele komisji wyborczych. „Farmazon” zarządza w Łodzi

W Łodzi pracami jednej z okręgowych komisji wyborczych kieruje działacz KOD, Franciszek J. „Farmazon”, znany między innymi z wulgarnego ubliżania...

zobacz więcej

Nielegalny handel alkoholem


To nie koniec ekscesów działacza KOD. Kilka lat później w wyniku kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej wyszło na jaw, iż jako szef związku zawodowego nielegalnie sprzedawał alkohol. Działalność dodatkowo prowadził na terenie należącym do miasta, co w przypadku radnego jest zabronione.

Jak donosił w 2009 r. portal nowiny.pl, „podczas kontroli przeprowadzonej w listopadzie ubiegłego roku urzędnicy Regionalnej Izby Obrachunkowej znaleźli lodówkę należącą do związku »Niezależni«. Wewnątrz był alkohol, na sprzedaż którego organizacja ta nie miała zezwolenia”. Ogólnopolski rozgłos przyniosła Piątkowskiemu prowokacja z listopada 2019 r. W dniu miesięcznicy smoleńskiej grupa osób z Komitetu Obrony Demokracji próbowała zakłócić moment składania wieńców przez delegacje państwowe i partyjne pod pomnikiem ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Aktywiści KOD następnie próbowali zaczepiać i wyśmiewać żołnierzy Wojska Polskiego, którzy pełnili wartę honorową przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kiedy żołnierze schodzili z warty, Piątkowski – w kartonowym czołgu z napisem „gdzie jest wrak?” – jechał za nimi.

Oburzony sytuacją minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział wówczas, że skieruje do prokuratury zawiadomienie o możliwym przestępstwie znieważenia żołnierzy.

źródło:
Zobacz więcej