RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

USA: Minister edukacji złożyła dymisję. Powodem zajścia na Kapitolu

DeVos sprawowała funkcję ministra edukacji od początku kadencji Trumpa (fot. Alex Wong/Getty Images)
DeVos sprawowała funkcję ministra edukacji od początku kadencji Trumpa (fot. Alex Wong/Getty Images)

Amerykańska minister edukacji Betsy DeVos to druga osoba z administracji rzędowej prezydenta Donalda Trumpa, która podała się do dymisji w związku z atakiem na Kapitol. Wcześniej swoją rezygnację zapowiedziała minister transportu Elaine Chao.

Kapitol. Jest nagranie z momentu śmiertelnego postrzelenia kobiety [WIDEO]

Podczas zamieszek w Kapitolu doszło do śmiertelnego postrzelenia kobiety. Według mediów chodzi o Ashli Babbit, która jest weteranką Sił...

zobacz więcej

„Nie można zaprzeczyć, że wasza retoryka wpłynęła na sytuację i jest dla mnie punktem zwrotnym” – oświadczyła minister w liście skierowanym do Donalda Trumpa, którego kopię otrzymały amerykańskie media.

Devos sprawowała funkcję ministra edukacji od początku kadencji Trumpa. Postrzegana była jako kontrowersyjna szefowa resortu.

Wcześniej w czwartek minister transportu Elaine Chao zapowiedziała, że złoży rezygnację po ataku na Kapitol. Chao, prywatnie żona przywódcy republikańskiej większości w Senacie Mitcha McConnella, zakomunikowała, że jej rezygnacja wejdzie w życie w poniedziałek.

Szefowa resortu tłumaczyła, że środowy atak zwolenników Trumpa na Kapitol „bardzo ją zmartwił – do tego stopnia, że nie może po prostu odłożyć tego na bok”.

W związku z atakiem na Kapitol rezygnację ogłosiło także wielu urzędników administracji niższego szczebla, w tym kilku współpracowników Białego Domu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej