RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmarła piąta ofiara zamieszek w Waszyngtonie

Zmarła piąta osoba w wyniku obrażeń odniesionych podczas starć w amerykańskim Kapitolu (fot.  Spencer Platt/Getty Images)
Zmarła piąta osoba w wyniku obrażeń odniesionych podczas starć w amerykańskim Kapitolu (fot. Spencer Platt/Getty Images)

Zmarła piąta osoba w wyniku obrażeń odniesionych podczas starć w amerykańskim Kapitolu. To policjant – poinformowało CNN, powołując się na trzy źródła. Dalsze szczegóły nie są znane.

Dziennikarz CNN krytykuje zamieszki na Kapitolu. Protestów BLM bronił

Zbyt wielu postrzega te protesty jako problem. Nie, problemem jest to, co zmusiło waszych współobywateli do wyjścia na ulice: uporczywe i trujące...

zobacz więcej

Kongres USA potwierdził wczoraj zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Procedura liczenia głosów elektorskich została przerwana przez zwolenników prezydenta Donalda Trumpa, którzy wtargnęli do budynku Kongresu. Doszło do starć z policją.

Jedną z ofiar śmiertelnych jest kobieta, która wtargnęła do siedziby Kongresu. Postrzelono ją w klatkę piersiową. Zmarła wczoraj w szpitalu. Podczas starć rannych zostało kilkunastu funkcjonariuszy. Zatrzymano 68 osób.

O pomoc w identyfikacji uczestników zajść, które doprowadziły do przerwania obrad parlamentu, zaapelowały policja i FBI. Osobom, które wdarły się przemocą do budynku parlamentu mają być postawione zarzuty federalne.

Sekretarz amerykańskiej armii Ryan D. McCarthy poinformował, że Kapitolu strzeże ponad 800 członków Gwardii Narodowej . Do końca tygodnia do stolicy przybędzie dodatkowo 5,4 tys. żołnierzy.

Wokół siedziby Kongresu wznoszone jest dwumetrowe ogrodzenie z metalowej siatki. Dodatkowe środki bezpieczeństwa mają obowiązywać przez co najmniej 30 dni. Amerykańscy eksperci i politycy są zgodni, że zastosowane podczas wczorajszych manifestacji zabezpieczenia siedziby parlamentu były zdecydowanie niewystarczające.

źródło:
Zobacz więcej