RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Bloomberg: Elon Musk pokonał Jeffa Bezosa

Majątek Elona Muska wynosi o 1,5 mld dol. więcej niż założyciela Amazon.com Jeffa Bezosa (fot. Hannibal Hanschke-Pool/Getty Images)
Majątek Elona Muska wynosi o 1,5 mld dol. więcej niż założyciela Amazon.com Jeffa Bezosa (fot. Hannibal Hanschke-Pool/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Amerykański biznesmen i multimiliarder Elon Musk stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek przekracza aktualnie 188,5 miliardów dolarów. Właściciel takich koncernów, jak Tesla oraz SpaceX zwiększył swoje finansowe zasoby po wzroście cen akcji firmy Tesla. Musk wyprzedził w rankingu najbogatszych ludzi na globie, w tym założyciela Amazon.com Jeffa Bezosa, który to utrzymywał pozycję lidera od 2017 roku.

Prymas Czech: Eucharystia pozostaje centralnym momentem wiary, niezależnie od COVID-19

Weszliśmy w nowe środowisko internetowe, które może stosownie uzupełnić nasze życie duchowe, ale nie do końca je zastąpić, ponieważ tabernakulum i...

zobacz więcej

49-letni Musk posiada o 1,5 mld dolarów więcej niż Bezos – wynika z raportu Bloomberga. Jego majątek zwiększył się dzięki zeszłorocznemu ponad ośmiokrotnemu wzrostowi akcji Tesli, która stała się najcenniejszym producentem samochodów na świecie. Według Bloomberga, ma on 20 proc. udziałów w firmie produkującej samochody i ok. 42 mld dol. niezrealizowanych zysków z papierów wartościowych na zakupionych akcjach.

Tesla zaliczyła gwałtowny wzrost wartości swoich akcji i po raz pierwszy, w środę, przekroczyła wartość rynkową 700 miliardów dolarów. Sprawia to, że w tej chwili koncern motoryzacyjny Tesla jest warty więcej niż Toyota, Volkswagen, Hyundai, General Motors oraz Ford razem wzięte.

Działalność zw. z kosmosem


Oprócz rozwoju Tesli Elonowi Muskowi rozgłos w tym roku przyniosło także przeprowadzenie przez jego inną firmę SpaceX udanej załogowej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Był to pierwszy lot załogowy z USA od prawie 10 lat. Równocześnie po raz pierwszy w kosmos wyniósł astronautów statek wyprodukowany przez prywatną firmę.

Elon Musk odniósł się do informacji o swoim majątku we wpisie na profilu społecznościowym: „Około połowa moich pieniędzy jest przeznaczona na pomoc w ochronie środowiska naturalnego, a druga połowa na stworzenie samowystarczalnego miasta na Marsie, by zapewnić ciągłość istnienia (wszystkich gatunków) w razie trafienia Ziemi przez meteor jak w czasach dinozaurów lub w przypadku wybuchu trzeciej wojny światowej i samozniszczenia ludzkości”.

Elon Musk, the outspoken entrepreneur behind Tesla and SpaceX, is now the richest person on the planet.

Pubblicato da Bloomberg su Giovedì 7 gennaio 2021
Według magazynu „Forbes” w rankingu miliarderów Musk nadal zajmuje drugie miejsce za Bezosem, a różnica między ich majątkami wynosi 7,8 mld dolarów. Wynika to z różnych przyjętych metod obliczania wartości majątku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej